Dátum: 25. decembra 2021 Autor: Metropola Komentáre: 0
Sánkobus

Možno ste doteraz o ňom ešte nepočuli, ale určite vám v týchto týždňoch príde vhod.  Tohtoročná novinka – zimný Sánkobus vznikol inšpiráciou skibusmi, ktoré v lyžiarskych strediskách pomáhajú odbremeniť preplnené parkoviská.

Podobne aj dopravný podnik chce posilneným spojom linky 144 znížiť počet áut na v lesoparku bezkonkurenčne najobľúbenejšom Kamzíku. Túto sezónu sa už môžu sánkari vyblázniť na kopci až do večerných hodín. „Tisíce detí aj dospelých sem zavítajú so sánkami, bobami, alebo len tak na čaj či varené víno. Som veľmi rád, že sa nám v spolupráci s mestom Bratislava podarilo obnoviť desiatky rokov nefunkčné osvetlenie Cvičnej lúky. Osvetlenie bude zapnuté počas dní s dostatočnou pokrývkou snehu do 21.hod. Sneh si tak užijú aj rodiny, ktoré sa na Kamzík za denného svetla nestihnú dostať“, povedal Matej Dobšovič, riaditeľ Mestských lesov v Bratislave.

Poznávacím znamením – snehová vločka

Cestujúci spoznajú Sánkobus vďaka vločke v cestovnom poriadku (❆), no aj novému jedinečnému polepu, ktorý zobrazuje bratislavské dominanty v zasneženom prostredí. DPB ho bude vypravovať počas voľných dní a v prípade priaznivých snehových podmienok aj cez pracovné dni a voľné dni dlhšie, teda až do 19:30. Pre informácie o výprave odporúčame cestujúcim sledovať zmeny a obmedzenia v doprave, na webstránke DPB. Sánkobus bude v uliciach Bratislavy do konca zimnej sezóny

Pridaj komentár