Dátum: 23. januára 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Samosprávny kraj chce tento rok začať s komplexnou rekonštrukciou šiestich školských areálov

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce tento rok začať okrem iného aj s komplexnou rekonštrukciou šiestich školských areálov. V príspevku na sociálnej sieti uviedol výpočet tohtoročných plánov BSK jeho predseda Juraj Droba. Podľa neho bolo hospodárenie župy narušené infláciou, cenami energií, ale predovšetkým takzvaným prorodinným balíčkom. „Naše príjmy drasticky klesli, ale nevzdávame sa a hľadáme možnosti, ako naše vízie pretaviť do reality. Napríklad s pomocou eurofondov či Plánu obnovy a odolnosti SR,“ poznamenal Droba.

Rekonštrukciu šiestich školských areálov chce samosprávny kraj financovať z plánu obnovy. „Budovať začneme aj ďalšie Centrá odborného vzdelávania a prípravy,“ poznamenal Droba s tým, že na marcové Zastupiteľstvo BSK prinesú aj ideový zámer zdravotníckeho kampusu na Boroch. „Slúžiť bude našim stredným zdravotníckym školám, Slovenskej zdravotníckej univerzite, ako aj samotným lekárom z praxe,“ doplnil.

Samosprávny kraj chce tento rok pokračovať aj v deinštitucionalizácii sociálnych služieb. „Zariadeniu sociálnych služieb Kaštieľ v Stupave na Záhorí začneme stavať päť menších objektov po 30 klientov, kde sa budú poskytovať zdravotnícke aj sociálne služby,“ priblížil predseda BSK. Ako dodal, pre dospelých klientov s autizmom začne rásť nové zariadenie na Znievskej ulici v Petržalke.

V prípade dopravných projektov má BSK v pláne pokračovať so stavbou obchvatu Grobov s napojením na Grinavu. „Bojujeme za posledné prepojenie cez Moravu – most Dürnkrut/Gajary. Rozbehnúť plánujeme aj projekt Vinohradníckej cyklomagistrály,“ uvádza Droba. Ako dodáva, budovať začnú aj cyklotrasu Bratislava – Most pri Bratislave – Zálesie – Malinovo. Jej súčasťou bude lávka cez Malý Dunaj, ktorá prepojí Zálesie s Malinovom. „Postupne chceme revitalizovať tri rozľahlé parky pri modranskom, stupavskom a malinovskom kaštieli. Prvá je na rade Modra,“ doplnil.

Pridaj komentár