Dátum: 29. januára 2023 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Ružinovský ples 2023

Plesová sezóna zažila kvôli pandémii facku, aká tu ešte nebola. Tento rok sa pomaly objavujú tradičné plesy a zábavy, hoci ich počet je stále značne okresaný. Zábava však k životu patrí a v zásade tohto hesla sme navštívili Ples Ružinovčanov.

starosta Ružinova Martin Chren
Každá dáma si odniesla ružu od starostu.

Privítalo nás slávnostne vyzdobené foyer Domu kultúry Ružinov a starosta Ružinova Martin Chren. Každá zo zúčastnených dám ním bola obdarovaná symbolickou ružou.

„Keď sme takto plesali naposledy, vzápätí vypukla pandémia. Sú to naozaj už tri roky a preto si veľmi vážim, že tu všetci opäť môžeme byť takto spolu. Prial by som si, aby ste dnes všetky svoje starosti nechali vonku a užívali si čas so svojimi priateľmi a partnermi. Želám vám, aby jediné, čo vás zajtra nepoteší boli boľavé nohy z toho, že ste pretancovali celú noc,“ prihovoril sa hosťom starosta.

La Rosa
La Rosa

Pestrým programom sprevádzala energická herečka a speváčka Katka Ivanková, ktorá je na pôde kultúrneho stánku doslova doma. Vystupuje tu v mnohých populárnych divadelných predstaveniach, medzi inými ako nezabudnuteľná Frida.

Katka Ivanková moderovala ples na domovskej pôde.
Katka Ivanková moderovala ples na domovskej pôde.

Aby si hostia medzi jednotlivými tanečnými kolami pod taktovkou kapely Ľudo Kuruc Big Band oddýchli, vystúpili FS Karpaty, La Rosa aj Tanečno športový klub M+M pri ZŠ Ostredková. Vo Veľkej sále medzitým hral DJ pre tých, ktorí preferujú diskotékový štýl zábavy. „Vo švíkoch praskali“ oba parkety a bolo zrejmé, že spoločenské udalosti všetkým chýbali.

FS Karpaty
FS Karpaty

Vyvrcholením večera bola tombola plná hodnotných cien. Výťažok z nej putoval do Spoločenského domu Prievoz, kde sa zakúpi defibrilátor aj so školením pre seniorov. Po oficialitách neostávalo nič iné, ako si užiť voľnú zábavu a s ľahkým srdcom sa pobrať naspäť za bežným životom.

Výťažok z tomboly putoval na dobrú vec.
Výťažok z tomboly putoval na dobrú vec.

autor: Silvia Ciprus
foto: Viačeslav Šambazov

Pridaj komentár