Dátum: 10. marca 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Rozšírenie nákupného centra Eurovea sprístupnia v máji

Rozšírenie nákupného centra Eurovea v Bratislave sprístupnia v máji, mrakodrap Eurovea Tower by mal byť v prevádzke od leta. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informovali zástupcovia developera projektu J&T Real Estate (JTRE). Pokračovanie komplexu Eurovea začne developer postupne odovzdávať do užívania po viac ako troch rokoch stavebných prác.

Po sprístupnení nových cestných komunikácií s cyklotrasami bude nasledovať otvorenie rozšírenia nákupného centra s priľahlými verejnými priestormi, neskôr postupne rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova 34 a Pribinova 40, ostatné verejné priestory a nakoniec aj prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower. Verejné priestory budú sprístupňovať postupne až do septembra tohto roku. V lete by mali byť skolaudované okrem bytového domu Riverside aj obidve administratívne budovy. Pribinova 34 je priamo prepojená s nákupným centrom.

Rozšírenie nákupného centra Eurovea sprístupnia v máji
Zdroj: J&T Real Estate

„Kým ostatné budovy sú stavebne dokončené a prebiehajú už len práce v interiéroch, mrakodrapu Eurovea Tower ešte chýba uzavrieť fasádou najvyššie poschodie a dokončiť korunu tvoriacu architektonický vrchol,“ priblížil investor. Ako dodal, výstavba mrakodrapu si vyžaduje unikátny postup. „Kým na vrchných poschodiach sme ešte liali betón, v strednej výške veže stavali priečky a na najnižších poschodiach už remeselníci dokončovali podlahy, obklady, sanitu a ďalšie štandardné vybavenie interiérov,“ doplnil projektový manažér v JTRE Ľuboš Kaštan.

Vybudovanie už sprevádzkovaného predĺženia Pribinovej ulice za Mostom Apollo s cyklotrasou a cesty za budovou Slovenského národného divadla je súčasťou verejnoprospešných investícií JTRE v súvislosti s projektom pokračovania Eurovea. „Nad rámec zákonného poplatku za rozvoj vo výške 4,2 milióna eur investuje JTRE do verejných priestorov viac ako 34 miliónov,“ konštatuje developer s tým, že spolu s nákladmi na odstránenie historickej environmentálnej záťaže v rafinérii Apollo dosiahne výška verejnoprospešných investícií viac ako 40 miliónov eur. Tieto investície zahŕňajú aj predĺženie promenády s nábrežným parkom a novým námestím so sochou od Viktora Freša, a tiež premenu Pribinovej ulice na mestský bulvár pripravený na vybudovanie električkovej trate.

Rozšírenie nákupného centra Eurovea sprístupnia v máji
Zdroj: J&T Real Estate

„Prestavbou Pribinovej ulice sa až 80 percent automobilovej dopravy dostane pod terén, vďaka čomu vytvoríme plnohodnotný bulvár so širokými chodníkmi a bezpečnou segregovanou cyklotrasou napojenou cez Most Apollo na medzinárodnú cyklotrasu na južnom brehu Dunaja,“ priblížil výkonný riaditeľ JTRE Peter Pelikán s tým, že vodné prvky spolu s dostatkom zelene zabezpečia klimatickú pohodu. „Pohodlný a bezpečný peší pohyb podporí aj organizácia prechodov cez bulvár, ktoré rešpektujú hlavné pešie ťahy a prepoja tak centrum Bratislavy s nábrežím Dunaja,“ doplnil.

Zdroj foto: J&T Real Estate

Pridaj komentár