Dátum: 27. marca 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Rezort práce pošle zariadeniam poskytujúcim sociálne služby 244-tisíc respirátorov

Distribúciu v najbližších dňoch zabezpečia vyššie územné celky a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) pošle klientom a zamestnancom zariadení, ktoré poskytujú sociálne služby a centrám pre deti a rodiny (CDR) ďalších 244-tisíc kusov ochranných respirátorov. Distribúciu v najbližších dňoch zabezpečia vyššie územné celky a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu Michaela Slivková Kirňaková.

„Pre každý samosprávny kraj a Ústredie práce, pod ktoré patria centrá pre deti a rodiny, sme vyčlenili 25 200 kusov ochranných respirátorov. Okrem toho im dopĺňame aj zásoby jednorazových oblekov, rúšok, návlekov na nohy a antigénových testov,“ vysvetlil riaditeľ odboru krízového manažmentu a bezpečnosti Ján Hudák.

Každé zariadenie, ktoré poskytuje sociálne služby, sa tak v prípade nedostatku ochranných osobných pomôcok a antigénových testov môže obrátiť na príslušný samosprávny kraj. O respirátory či iné ochranné pomôcky môžu požiadať nielen domovy dôchodcov, denné stacionáre, CDR, ale aj zariadenia krízovej intervencie, akými sú nocľahárne pre ľudí bez domova či zariadenia pracujúce s obeťami násilia.

Rezort práce v súčasnosti obstaráva ďalších 1 200 000 kusov ochranných respirátorov.

MPSVR SR od začiatku pandémie doposiaľ poskytlo zariadeniam sociálnych služieb 10 746 100 ochranných rúšok, 629 279 chirurgických rukavíc, 552 027 respirátorov, 25 560 ochranných okuliarov, 374 385 ochranných oblekov, 369 150 návlekov na obuv, 7 766 ochranných štítov a 6 695 litrov dezinfekcie. Materiálna pomoc prekročila 16 miliónov eur.

Pridaj komentár