Dátum: 11. januára 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Rekordmanka Bratislavského kraja nafúkala viac ako 5 promile

Policajti zo Senca vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo včera v ranných hodinách medzi obcami Kostolná pri Dunaji a Hrubá Borša.

V čase okolo 08:05 h viedla 35-ročná vodička motorové vozidlo zn. Škoda Fabia v obci Kostolná pri Dunaji po hlavnej ceste smerom do obce Hrubá Borša. Z presne nezistených príčin pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy, stavu a povahe vozovky dostalo vozidlo na mokrej vozovke šmyk, narazilo do protiidúceho vozidla zn. Peugeot Expert a následne do ďalšieho protiidúceho vozidla zn. Toyota Yaris.

Po príchode hliadky PZ na miesto bola vodička podrobená vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorou jej bola nameraná hodnota 2,40 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 5 promile. Opakovaná skúška prítomnosť alkoholu v dychu vodičky potvrdila.

Vodičke bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Nakoľko svojím konaním naplnila zákonné znaky skutkovej podstaty trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, bola v súlade so zákonom obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na policajné oddelenie. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu osoby. Celková výška škody na vozidlách bola odhadnutá na cca 12.000,-€.


Pridaj komentár