Dátum: 10. apríla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Projekt na mieste bývalého PKO na nábreží Dunaja stále čaká na povolenia

Termíny výstavby River Parku 2 podľa developera závisia od získania všetkých potrebných povolení.

BRATISLAVA 10. apríla (SITA) – Projekt River Park 2, ktorý má vyrásť na mieste bývalého Parku kultúry a oddychu (PKO) v Bratislave, stále čaká na potrebné povolenia. Plocha na nábreží Dunaja tak zostane počas najbližších mesiacov naďalej prázdna. „Termíny výstavby River Parku 2 závisia od získania všetkých potrebných povolení. Aktuálne prebiehajú úradné konania,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca spoločnosti J&T Real Estate Daniel Suchý.

PKO bolo kultúrnym zariadením na nábreží, kde sa konali rôzne kultúrne a spoločenské podujatia, výstavy a veľtrhy. Súčasťou zariadenia bol aj astronomický úsek, kde sa pravidelne konávali astronomické prednášky a pozorovania nočnej oblohy. V roku 2005 mestské zastupiteľstvo pod vedením Andreja Ďurkovského predalo pozemky pod budovou spoločnosti Henbury Development (J&T Real Estate a Cresco Group), ktorá v roku 2006 dostala búracie povolenie. Proti búraniu vznikla petícia, ktorú podpísali aj známe osobnosti z oblasti kultúry.

zdroj: GFI
zdroj: GFI
zdroj: GFI
zdroj: GFI

V roku 2015 prišlo k mimosúdnej dohode mesta pod vedením Iva Nesrovnala s developerom. Ten dostal povolenie na zbúranie budov a výstavbu komplexu River Park II za prísľub, že zainvestuje do mestskej promenády, zachová cenné artefakty a v rámci projektu vznikne námestie, na ktorom postaví planetárium a mediatéku. Budovy PKO začali búrať 29. decembra 2015. Hlavné mesto, investor Woal a občianske združenie Slovenské planetáriá podpísali v roku 2018 memorandum o spolupráci pri príprave stavby planetária na Dvořákovom nábreží v Bratislave.

Pridaj komentár