Dátum: 28. februára 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Prímestská autobusová doprava prechádza do prázdninového režimu

BSK zároveň zaviedol prímestskú autobusovú dopravu pre všetkých obyvateľov Ukrajiny zadarmo.

Dnešným dňom prechádza prímestská autobusová doprava v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) do prázdninového režimu. Ako informoval dopravca Arriva, do 4. marca budú prímestské autobusové spoje v kraji premávať ako v pracovný deň počas školských prázdnin. Zároveň sú od 27. februára upravené cestovné poriadky niektorých spojov na vybraných linkách regionálnej autobusovej dopravy. Nové cestovné poriadky je možné nájsť na webovej stránke dopravcu alebo Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK).

Dopravca Arriva tiež informuje cestujúcich, že od dnešného dňa začne znižovať počet mikrobusov využívaných na niektorých linkách, ktoré budú postupne nahradené prímestskými autobusmi. „Od 7. marca tak budú mikrobusy premávať len na šiestich linkách v celom kraji. Spolu s dosiahnutím vysokej vypravenosti spojov na úrovni 98 – 100 percent je to ďalší krok, ktorým spoločnosť Arriva zvyšuje kvalitu svojich služieb v Bratislavskom kraji,“ dodáva dopravca.

BSK zároveň zaviedol prímestskú autobusovú dopravu pre všetkých obyvateľov Ukrajiny zadarmo. Stačí sa preukázať pasom alebo občianskym preukazom. „Samosprávny kraj sa tak pripája k iniciatíve Ministerstva dopravy SR, ktorá má pomôcť občanom Ukrajiny utekajúcimi pred vojnovým konfliktom znížiť náklady na život za hranicami,“ vysvetlila samospráva s tým, že kraj je pripravený tiež poskytnúť dočasné ubytovanie a sprostredkovať humanitárnu a finančnú pomoc.

Pridaj komentár