Dátum: 2. júla 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Prestupný terminál TIOP vo Vrakuni je dokončený, oddnes tam zastavujú vlaky

Prestupný terminál TIOP v bratislavskej Vrakuni je dokončený, oddnes tam zastavujú vlaky.

Ako informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na svojom webe, nový terminál sa nachádza pri obratisku trolejbusov a autobusov na Čiližskej a ponúka pohodlné prestupy medzi vlakovou a mestskou hromadnou dopravou. Terminál je vybavený lavičkami, informačnými zariadeniami, prístreškami a stojanmi na bicykle.

Nástupná zastávka Čiližská pre autobusy a trolejbusy bude posunutá zo súčasnej polohy do novej polohy oproti súčasnému výstupišťu trolejbusov. „K obom koncom nástupišťa novej zastávky budú vybudované chodníky od Dvojkrížnej ulice,“ priblížil BSK. Aktuálne je vybudovaný jeden z nich, po vysporiadaní pozemkov pribudne aj druhý. Nová železničná zastávka Vrakuňa nahradila provizórnu zastávku na jednokoľajnej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

„Zastávka Vrakuňa je jedným z terminálov integrovanej osobnej prepravy (TIOP), o vybudovaní ktorých sa hovorí už desaťročie,“ poznamenal kraj s tým, že nasledovať by mali terminály Lamačská brána a Ružinov. Výstavba TIOP Vrakuňa sa začala v októbri 2023. Práce zastrešovali Železnice Slovenskej republiky a zhotoviteľom bola spoločnosť TSS Grade.

Pridaj komentár