Dátum: 9. júla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Prepojenie diaľnic D1 a D4 pri Bratislave by mal vybudovať poľský Budimex

Minister dopravy Andrej Doležal uviedol, že po ukončení vyhodnocovania ponúk plynie lehota na možné podanie námietok, preto nemôžu poskytnúť bližšie informácie.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) v piatok ukončila vyhodnocovanie ponúk na dostavbu križovatky diaľnic D1 a D4. „Úspešným uchádzačom je poľská firma Budimex. Momentálne plynie lehota na možné podanie námietok, preto v tejto chvíli nemôžeme poskytovať žiadne bližšie informácie,“ informoval na sociálnej sieti minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Výstavba prepojenia D1 a D4 bude súčasťou rozšírenia diaľnice D1 v úseku Bratislava – Triblavina. Predpokladaná cena stavebných prác plánovaných podľa verejného obstarávania na tri a pol roka, bola vyše 127 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Ponuky v súťaži predkladali a otvárali ešte vlani 13. decembra. NDS odvtedy oficiálne nezverejnila, koľko uchádzačov predložilo ponuku a v akej výške. Podľa neoficiálnych informácií ponuku mali predložiť štyria uchádzači.

„Na základe stanovených kritérií ponuka Budimex S.A., dosiahla 1. poradie v hodnotení podľa stanovených kritérií,“ oznámila v piatok NDS výsledok vyhodnotenia ponúk v rámci dokumentov k verejnému obstarávaniu vo Vestníku verejného obstarávania. Na 2. mieste v tendri je Združenie D1 Bratislava – Triblavina so spoločnosťami Strabag, s.r.o., a Porr, s.r.o., a na 3. pozícii sa umiestnila spoločnosť Váhostav – SK, a. s.

Diaľničiari neuviedli, aké cenové ponuky predložili títo uchádzači. Kritériami na vyhodnotenie ponúk boli navrhovaná cena a lehota výstavby. Medzi uchádzačmi nie je uvedená spoločnosť Doprastav, a. s., ktorá mala navrhnúť pôvodne najnižšiu cenu, pravdepodobne bola vylúčená.

Pridaj komentár