Dátum: 2. februára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Pred úradom vlády dnes protestovalo približne 200 predstaviteľov samospráv

Dôvodom protestu, ktorý organizovalo Združenia miest a obcí Slovenska, je stavebný zákon.
Pred Úradom vlády SR dnes protestovalo približne 200 predstaviteľov samospráv. Zhromaždenie zorganizovalo Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS). Ako pre agentúru SITA povedal ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák, dôvodom protestu je stavebný zákon, o ktorom v súčasnosti rokuje Národná rada SR.

Pred úradom vlády dnes protestovalo približne 200 predstaviteľov samospráv
Ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák počas protestného zhromaždenia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a predstaviteľov 61 regionálnych združení pred Úradom vlády SR, na ktorom predstavili požiadavky miest a obcí vo vzťahu k vláde a parlamentu. Bratislava, 2. február 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel

„Zákon je pre nás obrovský problém, ktorý nepomáha mestám a obciam a ubližuje ľudom,“ vysvetlil Kaliňák. Protestné zhromaždenie organizovalo 61 regionálnych združení a z každého sa zúčastnili traja alebo štyria zástupcovia. „Títo starostovia a primátori reprezentujú 96 percent miest a obcí,“ uviedol Kaliňák s tým, že ich snahou je stiahnuť stavebný zákon z rokovania parlamentu. Ďalšími požiadavkami predstaviteľov samospráv je zmeniť financovanie sociálnych služieb a zrušiť terajšie nastavenie financovania neverejných škôl.

„Predsedovi vlády a predsedovi parlamentu dávame na stôl presné argumenty a dôvody, akým spôsobom upraviť a zmeniť túto legislatívu,“ dodal riaditeľ Kancelárie ZMOS, podľa ktorého je potrebné riešiť aj nedostatočnú komunikáciu zo strany vlády na úrovni tripartity. „Je absurdné ísť do pripomienkového konania, nemať výsledky vyhodnotenia pripomienok a už je zákon schválený,“ uzavrel Kaliňák.


Pridaj komentár