Dátum: 12. februára 2022 Autor: SITA Komentáre: 1
Mestská polícia zaznamenala falošné oznamy o nesprávnom parkovaní

Mestská polícia upozorňuje, že oznamy za stierače nadáva a nepoužívajú ich ani parkovací asistenti mesta.
V bratislavskom Starom Meste sa objavili falošné oznamy o nesprávnom parkovaní pod hlavičkou mestskej polície (MsP). Informoval o tom vedúci oddelenia komunikácie MsP Bratislava Peter Borko. „Mestská polícia eviduje v posledných dňoch viacero otázok, ktoré sa týkajú falošných oznamov o nesprávnom parkovaní,“ uviedol s tým, že oznamy sú vytlačené na kancelárskom papieri a umiestnené za stieračmi. „Informujú o zaznamenaní v systéme BPS (Bratislavský parkovací systém) a o udelení pokuty 85 eur,“ dodal.

falošné oznamy o nesprávnom parkovaní
falošné oznamy o nesprávnom parkovaní

Borko upozorňuje, že text týchto oznamov môže pomýliť ľudí. „Radi by sme upozornili verejnosť, že MsP takéto oznamy za stierače nedáva, nerobia to ani parkovací asistenti v regulovaných zónach PAAS. Taktiež nejde o oznamy spoločnosti BPS PARK, ktorá reguluje parkovanie v časti Starého Mesta,“ zdôraznil s tým, že v oznamoch sú použité zlé údaje, v texte sa nachádzajú chyby a je uvedené aj nesprávne telefónne číslo na políciu. „Z formátu vyhotovenia tiež vidieť, že ide o neodbornú a laickú prípravu oznámení,“ poznamenal.MsP a parkovací asistenti hlavného mesta využívajú spolu tri druhy nálepiek, ktoré majú informatívny charakter, a jedno oznámenie. „Prostredníctvom oznamov na vozidlách nebudeme nikdy verejnosť žiadať o úhradu pokuty. Všetky peňažné operácie je možné riešiť len s policajtmi v teréne, keď vám vydajú bloky v príslušnej hodnote pokuty, na jednotlivých okresných veliteľstvách, kam vás zavolajú za účelom prejednania priestupku alebo na základe doručenej pokuty na adresu majiteľa vozidla aj s odôvodnením,“ vysvetlil Borko.

V Bratislave je možné najčastejšie sa stretnúť so žltými nálepkami, ktoré informujú o zablokovaní imobilizérom. Po spustení regulovaného parkovania v zónach PAAS si mohli šoféri na oknách sa strane vodiča nájsť informatívnu nálepku o spáchaní priestupku. „Tie už nahradili oranžové nálepky s informáciou o tom, že bude udelená pokuta prostredníctvom inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ ozrejmil Borko.

Mimo regulovaných zón PAAS začne v týchto dňoch MsP využívať svetlomodré nálepky, ktorými bude vodičov informovať o spáchaní priestupku a o tom, že ich zaznamenali v rámci kontroly, ktorá využíva inštitút objektívnej zodpovednosti. „Stretnúť sa je možné aj s oznámením, keď príslušné okresné veliteľstvo vyzve majiteľa vozidla na prejednanie priestupku. Vo všetkých prípadoch je možné sa obrátiť na linku 159, kde operátori poskytnú ďalšie informácie,“ uzavrel.


1 people reacted on this

Pridaj komentár