Dátum: 23. júna 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Dopravný podnik pripravil od júla viacero zmien v mestskej hromadnej doprave

Zmeny robí po vyhodnotení reálnych dát z premávky, posilnenia sa dočká napríklad trolejbusová doprava.

Dopravný podnik Bratislava DPB) pripravil od začiatku letných prázdnin viacero zmien mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktoré reflektujú aktuálnu dopravnú situáciu v meste. Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, posilnenia sa dočká napríklad trolejbusová doprava. „Linka 49, ktorá prepája oblasť Ružinova a Trnavského mýta s nemocnicou na Kramároch, bude upravená tak, aby obyvateľov priviezla na vyšetrenie ešte pred siedmou hodinou ráno,“ uviedol. Zmeny robí DPB po vyhodnotení reálnych dát z premávky.

Cestujúci linky 147 v kopcovitej časti Bratislavy – Kalvárii budú môcť po novom využívať zastávku Goradzova. „Pre vysoký záujem cestujúcich tu DPB už pred časom zdvojnásobil počet nasadzovaných vozidiel,“ priblížil Chlebovec. Dopravný podnik na základe vyhodnotenia využitia vozidiel upraví odchody liniek 23, 68, 70, 74, 87, zároveň pre podnety cestujúcich zmení nadväznosť linky 27 a po zbilancovaní dát z vozidiel vykoná zmeny na linkách: 50, 57, 58, 67, 70, 74, 139, 145, 147, 151 a 154 tak, aby reflektovali reálne jazdné doby. Cez pracovné dni kapacitne posilní linku 29.

Počas letných prázdnin nebude premávať posilová linka 130 do Lamača. DPB namiesto toho odporúča cestovať linkami 30, 37, 63 alebo regionálnymi autobusmi, v ktorých platia rovnaké cestovné lístky ako v MHD. „Veríme, že čiastočným zlepšovaním dopravy, napríklad aj nedávno zavedenými posilovými rannými odchodmi linky 45 na Kramáre, postupne odbremeníme preplnené parkoviská a ulice od individuálnej automobilovej dopravy. Vďaka dátam priamo z vozidiel zmeníme tiež cestovné poriadky vybraných autobusových liniek,“ skonštatoval predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Zmena sa dotkne aj autobusovej linky 92. „Pre ukončenie zmluvnej spolupráce bude premávať iba v časoch striedania pracovných zmien v automobilke Volkswagen,“ vysvetlil Chlebovec. V ostatných časoch ju nahradí linka 192, ktorá bude v pravidelných intervaloch prepájať Petržalku s Patrónkou cez bratislavský obchvat a Most Lanfranconi. V úseku Patrónka – Volkswagen zabezpečí spojenie naďalej linka 21. Linky 25, 26 a 92 nebudú premávať počas nedele. Nočný autobus N53 po novom zastaví priamo na električkových zastávkach Krížna a v smere do Vajnôr aj na Americkom námestí.

Všetky zmeny v doprave nájdu cestujúci na webstránke dopravného podniku www.dpb.sk

Pridaj komentár