Site icon Časopis Metropola

Požiar v Ružinove v garážovom dome na drieňovej

Požiar v Ružinove v garážovom dome na drieňovej

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari parkovacieho domu na Drieňovej ulici v mestskej časti Bratislava – Ružinov.

Na mieste zasahovalo celkom 113 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 39 kusmi hasičskej techniky z Bratislavského a Trnavského kraja. Hasenie objektu pokračovalo v noci už iba zvonku, keďže plamene zachvátil celý objekt a prepadla sa časť strechy a stredové priečelie. Vo vnútri sa nikto nenachádzal, všetci zasahujúci hasiči ho opustili včas a bez zranení. Na jazere Štrkovec mali hasiči vytvorené čerpacie stanovisko, odkiaľ vodu dopravovali k miestu požiaru kyvadlovo cisternami. Na miesto prišla expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru. Požiar hasili profesionálni hasiči zo všetkých bratislavských hasičských staníc, Pezinka, Trnavy, zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a dobrovoľní hasiči z Ružinova, Rusoviec, Podunajských Biskupíc, Stupavy, Bratislavy – Starého Mesta, Petržalky, Mostu pri Bratislave, Devína, Devínskej Novej Vsi, Malinova, Lozorna, Voderad, Jaslovských Bohuníc a zo Záhorskej Bystrice.

Okolnosti, ako aj presné príčiny nočného požiaru parkovacieho domu v bratislavskom Ružinove vyšetrujú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II, ako aj policajti bratislavskej krajskej kriminálky. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

K požiaru 6-poschodového parkovacieho domu došlo dnes krátko pred 19:30. Na mieste sú aj policajti. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vzhľadom na rozsah požiaru, ako aj zadymeniu okolia vyzývajú občanov a vodičov motorových vozidiel, aby sa danému miestu vyhli. Podľa doterajších informácií k zraneniu osôb v súvislosti s požiarom nedošlo.

https://casopismetropola.sk/wp-content/uploads/2022/03/275088828_1130880784328619_9125290922255318056_n.mp4
https://casopismetropola.sk/wp-content/uploads/2022/03/10000000_356201336413188_28850828537380042_n.mp4
Zdroj: Martin Chren

Ako na sociálnej sieti uviedol starosta Ružinova Martin Chren, mnohí občania sa pýtajú na zápach z horenia, ktorý od Štrkovca cítiť na všetky strany, až do Ružovej doliny. „Horí garážový dom na Drieňovej (Bratislavské garážové družstvo, vedľa Shell pumpy). Na mieste už sú hasiči z celej Bratislavy, pripravujú plošinu, požiar už musia začať hasiť zhora,“ napísal starosta a vyzval občanov, aby zatvorili okná a nevetrali, keďže v garážach sa nachádzajú rôzne pneumatiky, oleje a iný materiál. Drieňová je aktuálne úplne neprejazdná. „Garážový dom je silne zadymený, hasiči sa ho snažia uhasiť technikou zatápania zhora, striekaním vody z plošín. Aj keď plamene už nešľahajú, je stále možné, že oheň niekde dolu je,“ dodal Martin Chren.

Pri požiari aktuálne zasahujú príslušníci zo všetkých bratislavských hasičských staníc, hasiči z Pezinka, zo záchrannej brigády v Malackách a členovia desiatich dobrovoľných hasičských zborov z okolia. Hasiči zatiaľ požiar nelokalizovali a predpokladajú, že hasenie potrvá celú noc. Ako informovalo prezídium Hasičského a záchranného zboru, požiar vypukol pred pol ôsmou hodinou večer a zasiahol tri poschodia (4. – 6. poschodie). Na mieste je zriadený riadiaci štáb. Hasiči požiar hasia zvnútra, ako aj zvonka pomocou výškovej techniky. Z dôvodu silného zadymenia zasahujú hasiči v autonómnych dýchacích prístrojoch a nasadená je aj pretlaková ventilácia.


Exit mobile version