Dátum: 5. marca 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Chráňme si naše prírodné bohatstvá

Marcové počasie nás určite vyženie na potulky našimi prírodnými krásami či to bude Kamzík alebo Sandberg. Nezabúdajme že sme tam len hostia, síce zvaný ale stále len hostia.

Čas strávený v prírode pôsobí blahodarne. S pohybom v lesoch a najmä v chránených krajinných oblastiach ide ruka v ruke aj zodpovednosť za ich zachovanie. Buďte ohľaduplní k flóre aj faune a rešpektujte pokyny ochranárov.

Foto: Mestská polícia Bratislava

Národná prírodná rezervácia Devínska Kobyla je chránené územie ležiace neďaleko miesta, kde sa rieka Morava vlieva do Dunaja. Na tomto území nájdeme jedinečnú faunu a flóru a aj významné geologické a paleontologické lokality. Nachádza sa tu mnoho chránených a ohrozených druhov rastlín aj živočíchov. Okrem ochranárov na ich zachovanie dohliada aj mestská polícia, ktorá pravidelne hliadkuje v lokalitách, kde dochádza k porušovaniu pravidiel.

Jednou z takýchto lokalít je napríklad Sandberg. Ide o významnú paleontologickú lokalitu, ktorá je veľmi obľúbeným miestom prechádzok a obísť ju zvládnu aj turisti začiatočníci, či malé deti. Ideálny prístup je od zastávky autobusov Waitov lom. Zo zastávky je to len pár desiatok metrov do kopca do rovnomenného lomu, z ktorého vás povedie chodník až k Sandbergu.

Viac na stránkach Mestskej polície Bratislava

Pridaj komentár