Dátum: 24. februára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Poslanci hlavného mesta prijali vyhlásenie k vojenskému napadnutiu Ukrajiny

Bratislava je pripravená pomôcť obyvateľom partnerského mesta Kyjeva a vyčleniť na to prostriedky z rozpočtu.

Poslanci Bratislavy spoločne s vedením mesta prijali na úvod dnešného mestského zastupiteľstva vyhlásenie Hlavného mesta SR Bratislavy k vojenskému napadnutiu Ukrajiny. „Dnes v noci ozbrojené sily Ruskej federácie na príkaz Kremľa vojensky zaútočili na nášho suseda, Ukrajinu. Obyvateľky a obyvatelia ukrajinských miest aj na celej Ukrajine dnes žijú v obave o svoju bezpečnosť, život a zdravie svojich blízkych,“ uvádzajú vo vyhlásení.

Predstavitelia hlavného mesta, poslanci, starostovia mestských častí a vedenie mesta hlboko odsudzujú agresiu Ruskej federácie voči Ukrajine. „Bratislava je pripravená pomôcť obyvateľom nášho partnerského mesta Kyjeva aj všetkým obyvateľom Ukrajiny a sme pripravení pre tento účel vyčleniť prostriedky z rozpočtu hlavného mesta. Ukrajinskému ľudu vyjadrujeme plnú podporu,“ vyjadrili sa vo vyhlásení zástupcovia mesta. Po zverejnení záverov Bezpečnostnej rady SR bude mesto informovať o svojich ďalších krokoch.

Mestskí poslanci na dnešnom zastupiteľstve schválili vyčlenenie sumy 100-tisíc eur z bežného rozpočtu hlavného mesta v súvislosti s útokom na Ukrajinu, na humanitárnu pomoc a iné výdavky, ktoré vyplynú z aktuálnej situácie. Primátor Matúš Vallo ozrejmil, že konkrétne využitie týchto financií bude vedenie mesta komunikovať s predstaviteľmi štátu.


Pridaj komentár