Dátum: 10. mája 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Podvodník vydávajúci sa za lekára pripravil staršieho pána o 9-tisíc eur

Podvodníci pripravili počas niekoľkých dní poškodených spolu o viac ako 13-tisíc eur.

Podvodník vydávajúci sa za lekára pripravil staršieho pána o 9-tisíc eur. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, v pondelok 9. mája popoludní kontaktoval muža podvodník vystupujúci ako lekár – chirurg. Informoval ho o údajnej autonehode jeho syna, pri ktorej si zranil jazyk a nemôže rozprávať. Falošný lekár od muža požadoval vyplatenie 9-tisíc eur, aby sa nehoda, ktorú údajne zavinil jeho syn, neriešila cez políciu. Muž následne zo svojej banky zaslal peniaze na účet, ktorý mu zadal podvodník, čím mu vznikla škoda 9-tisíc eur.

Podobné prípady podvodov, avšak s použitím SMS od konkrétnych bánk, sa stali aj počas uplynulých dní. „V dvoch prípadoch išlo o SMS notifikácie, ktoré žiadali kliknutie na uvedený link, kde po otvorení mali poškodení zadať svoje prihlasovacie údaje do aplikácie internet banking,“ uviedla policajná hovorkyňa. Po tomto úkone v prvom prípade odišla z účtu poškodenej suma vo výške 1 500 eur, a kým zablokovala účet, odišlo jej z neho ďalších 500 eur.

V ďalšom prípade poškodený po kliknutí na zaslaný link prišiel o sumu viac ako 2-tisíc eur a vidiel ako neznámy páchateľ postupne presúva finančné prostriedky z podúčtu na hlavný účet. V tomto prípade sa podarilo zvyšné peniaze na účte pracovníkom banky zablokovať. Podvodníci tak pripravili počas niekoľkých dní poškodených o viac ako 13-tisíc eur.
Pridaj komentár