Dátum: 8. februára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Pod Mostom SNP už rastie nový skatepark

Už dlho sa hovorilo o tom, aby pod Mostom SNP vyrástol nový skatepark. No až v roku 2021 sa definitívne potvrdilo, že toto miesto prejde premenou. Nepôjde však iba o skatepark samotný ale vybudovaná bude tiež workoutové ihrisko či cyklotrasa.

Skatepark aj pre súťaže európskeho formátu

„Pod mostom SNP je pripravovaný univerzálny skatepark v štýle „park“, v ktorom sa budú môcť jazdiť aj súťaže európskeho formátu,“ tvrdí Teodor Kuhn, podpredseda Asociácie skateboardingu Slovenskej republiky. Návrh na tento skatepark pripravila česká architektonická kancelária U/U Architekti. Pôjde však o viac než len vybudovanie skateparku. Zrekonštruuje sa celá plocha pod mostom a vybuduje sa chýbajúca cyklotrasa. Okrem skateparku sa teda pod mostom vytvorí priestor pre cyklistov, kolobežkárov či korčuliarov. Toto miesto bude zároveň aj miestom, kde sa budú môcť ľudia len tak zastaviť alebo si zašportovať aj v zlom počasí, keďže plocha bude aj krytá.

Nový skatepark bude súčasťou projektu Cvičko. To je projekt, ktorý sa zameriava na výstavbu workoutových ihrísk na miestach, ktoré boli dovtedy nevyužité. Ide o ihriská, ktoré sa nachádzajú na nábrežiach Dunaja. Takto už vzniklo Cvičko Lafranconi, Cvičko Most SNP, Cvičko Promenáda, Cvičko Tyršák a Cvičko Apollo.

Aktuálne môžete pod mostom už vidieť stavebný ruch. Začalo sa s prvými stavebnými prácami. Ak všetko pôjde ako má, architekti odhadujú realizáciu na pol roka. Veríme teda, že najneskôr na jeseň si už toto nové viacúčelové športovisko budeme môcť vyskúšať.Pridaj komentár