Dátum: 23. apríla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Počas víkendu sa uskutoční v hlavnom meste viacero podujatí pre verejnosť

Okrem Bratislavských mestských dní sa uskutoční Deň Zeme pri Malom Dunaji, Lesnícke dni či Prvý parný deň.

Počas nadchádzajúceho víkendu 23. – 24. apríla sa v Bratislave uskutoční niekoľko podujatí pre verejnosť. Informuje o nich Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na svojej webovej stránke. Prvým je Deň Zeme pri Malom Dunaji. „Program sa začína už v piatok, ale nedeľa bude najpestrejšia. Od 14:00 do 18:00 bude vo Vrakuni možné člnkovanie na rieke, pre deti je pripravené divadlo a pre rodiny environmentálny a kultúrny program,“ uvádza samospráva. V Karloveskej zátoke bude možné bezplatne si požičať kanoe či kajak, v kempe Nová Dedinka v okrese Senec bude k dispozícii bezplatná plavba aj exkurzia s témou o vtáctve a dravcoch. Využiť bude možné tiež SplavBus – bezplatnú linku pre účastníkov splavov. V sobotu sa uskutoční niekoľko brigád na rôznych úsekoch rieky.Mestské lesy v Bratislave pripravili podujatie Lesnícke dni. Program pre verejnosť sa uskutoční počas víkendu na Partizánskej lúke v Bratislave. Jeho súčasťou bude prehliadka poľovníckych loveckých psov, súťaže pre deti, tradičné bábkové divadlo, tvorivé dielne a technická práca s drevom, ukážky lesníckych činností, poľovníctva a včelárstva, prechádzka po dendrologickom chodníku, vystúpenie sokoliarov aj hudobný program pri vatre. V sobotu 23. apríla sa prvýkrát v tomto roku otvoria brány Železničného múzea v starom rušňovom depe Bratislava-východ. „Prvý parný deň sa bude niesť v duchu jázd historických parných a motorových vlakov a programu v areáli múzea,“ konštatuje BSK.

Počas víkendu sa uskutoční v hlavnom meste viacero podujatí pre verejnosť

Počas víkendu sa uskutoční tiež celomestské podujatie organizované magistrátom Bratislavské mestské dni 2022. „Do tohtoročného 19. ročníka sa zapájajú tradične mestské organizácie i niektoré mestské časti,“ uvádza samospráva s tým, že podujatie zároveň reflektuje aj na aktuálnu situáciu a špeciálny priestor tak dostanú aj ukrajinskí umelci. Súčasťou podujatia je Trolejbusový deň vo Vozovni Hroboňova organizovaný Dopravným podnikom Bratislava, a tiež jazdy historickými vozidlami po mestských okruhoch. Mestská polícia Bratislava predstaví svoje zásahové stredisko na Obchodnej ulici a kynologické ukážky. Do programu sa zapojí aj bratislavská ZOO, Turistické informačné centrum, Mestská knižnica v Bratislave, Galéria mesta Bratislavy či Múzeum mesta Bratislavy.

Spoločnosť Arriva Mobility Solutions predstaví v sobotu najnovší prírastok svojho vozidlového parku – 14,5 metra dlhý autobus Iveco Crossway LE. „Moderný trojnápravový nízkopodlažný autobus bude hlavnou atrakciou na spoločnom stanovišti regionálneho dopravcu a Bratislavskej integrovanej dopravy (BID), ktorá je organizátorom integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK),“ uvádza dopravca. „Ide o autobus, ktorý je najväčší vo svojej triede. Vďaka svojej dĺžke ponúka až 58 miest na sedenie a ďalších 46 miest na státie. Pre cestujúcich v BSK sme objednali spolu 10 takýchto autobusov, ktoré budú premávať na linke 10209 Bratislava – Lozorno – Jablonové – Pernek – Kuchyňa – Rohožník,“ uviedol generálny riaditeľ Arriva Mobility Solutions Peter Sádovský.

V rámci celomestského podujatia Bratislavské mestské dni, ktoré sa uskutočnia už tento víkend 23. – 24.4. vypravíme do premávky historické vozidlá, ktoré vás bezplatne prevezú centrom mesta. Môžete sa tešiť na nasledovné historické autobusy, trolejbusy a električky:

Linka A:

 • BMEŽ #31 (+vlečný vozeň 135 v Sobotu)
 • DPMB #38 (+vlečný vozeň 135 v Nedeľu)
 • ČKD Tatra K2 #317

Linka H:

 • Škoda 9 Tr #53
 • Škoda Sanos S 200 #6505
 • Škoda 14 Tr
 • Škoda 15 Tr

Linka M:

 • Škoda 706 RTO #236
 • Karosa ŠM 11 #3350
 • TAM 272 A 180 M #1414
 • Karosa B 741 CNG

Linka R (sobota):

 • Karosa B 741 CNG
 • MAN NG 313 #320x

Pridaj komentár