Dátum: 24. augusta 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Počas víkendu odhalili bratislavskí policajti 20 vodičov pod vplyvom alkoholu

Nechýbali medzi nimi ani ženy a inštruktor autoškoly, ktorému namerali 0,94 promile alkoholu.

Počas uplynulého víkendu odhalili bratislavskí policajti na cestách 20 vodičov pod vplyvom alkoholu. „Na bratislavských víkendových cestách sa doslova roztrhlo vrece so šoférmi, ktorí si pred jazdou neváhali vypiť. Nechýbali medzi nimi ani ženy a jeden z inštruktorov autoškoly,“ informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

V sobotu 21. augusta ráno dopravní policajti namerali 48-ročnému vodičovi na diaľničnom priechode Jarovce takmer jedno promile alkoholu. „Doobedie pokračovalo na Dolnozemskej ulici, kde 40-ročný muž jazdil s 1,13 promile alkoholu na osobnom motorovom vozidle značky Mercedes-benz,“ konštatuje polícia. Sobotu pred polnocou ukončila 35-ročná žena z okresu Pezinok, ktorej policajti namerali 1,73 promile alkoholu. Ženu zastavili po tom, ako na kruhovom objazde nedala prednosť hliadke mestskej polície.

V nedeľu 22. augusta krátko po 1:00 sa stala na Jantárovej ceste v Petržalke dopravná nehoda. „Vodič Mercedesu ML jazdil v smere od Kutlíkovej na Antolskú ulicu, kde s vozidlom zišiel z cesty a narazil do zvodidiel. Policajti mu namerali v dychu skoro tri promile,“ uvádza polícia. Krátko pred obedom dopravní policajti na Kadnárovej ulici zastavili 39-ročného vodiča, ktorému namerali tiež takmer tri promile alkoholu.

Hliadka dopravných policajtov v nedeľu zastavila na diaľnici D2 z dôvodu spáchania priestupku aj vozidlo autoškoly. „Vo vozidle sa okrem vodiča-žiaka autoškoly nachádzal aj jeho inštruktor, ktorý javil známky požitia alkoholu,“ ozrejmila polícia. Nakoľko v zmysle ustanovení zákona o cestnej premávke platia pre inštruktora počas doby výcviku tie isté povinnosti ako pre vodiča, policajti inštruktora podrobili dychovej skúške, pri ktorej mu namerali 0,94 promile alkoholu.

Pridaj komentár