Dátum: 8. februára 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Petržalské kino Lúky prešlo modernizáciou, pribudla nová technika

Kino Lúky v bratislavskej Petržalke prešlo modernizáciou, pribudla nová technika, aj modernejšie priestory. Ako informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková, okrem bezbariérového prístupu nájdu po novom v digitalizovanej kinosále 10 miest aj pohybovo znevýhodnení návštevníci. Po Artkine za zrkadlom v Dome kultúry Zrkadlový háj sa Kino Lúky stalo druhým digitálnym kinom fungujúcim pod organizáciou Kultúrne zariadenia Petržalky (KZP). Audiovizuálny fond prispel na modernizáciu oboch kinosál dotáciou 89-tisíc eur, 130-tisíc eur financovala Petržalka.

Obe kinosály sú vybavené novými plátnami, kvalitným ozvučením a špeciálnymi projektormi premietajúcimi v kvalite 2K s vysokým rozlíšením. „Typológia filmov je navrhnutá tak, aby vyhovela všetkým vekovým kategóriám – od dokumentov cez artové filmy až po najnovšie kasové trháky,“ priblížila Halašková. Zatiaľ čo Artkino za zrkadlom v Dome kultúry Zrkadlový háj premieta v digitálnom formáte už od roku 2015, Kino v Dome kultúry Lúky prechádza modernizáciou len od vlaňajška.

Okrem vynovenej techniky prešli úpravami aj vnútorné priestory kina, v ktorých pribudli nové sedadlá vrátane 10 miest s bezbariérovým prístupom. Slávnostné znovuotvorenie Kina Lúky sa uskutoční vo štvrtok 9. februára o 18:30. Kino Lúky premieta každý utorok, stredu a štvrtok a počas víkendu aj viackrát v závislosti od obsadenosti veľkej sály.

Pridaj komentár