Dátum: 2. októbra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Petržalka navyšuje počet parkovacích návštevníckych hodín pre rezidentov

Bratislavská Petržalka od 3. októbra navyšuje počet návštevníckych hodín pre rezidentov v rámci svojho parkovacieho systému.

Ako mestská časť informuje na sociálnej sieti, rezident bez auta získa po novom 150 hodín ročne pre svoje návštevy namiesto súčasných 60, rezident s jedným autom získa 100 návštevníckych hodín ročne namiesto 30 a rezident s dvoma autami, ktorý doposiaľ nemal nárok na návštevnícke hodiny, získa 50 hodín ročne.

„V praxi to znamená, že návštevy Petržalčana bez auta môžu vďaka jeho príspevku do nášho spoločného rozpočtu cez prihlásený trvalý pobyt parkovať na modrých parkoviskách nepretržite až dva týždne v roku,“ konštatuje samospráva. Ako dodáva, návštevníci môžu navyše s použitím mobilnej aplikácie URBI parkovať na modro vyznačených miestach v pondelok až štvrtok od 07:00 do 18:00 a od piatka 07:00 do nedele 18:00 bezplatne.

Vzhľadom na aktuálne spúšťanie zón v najvyťaženejších lokalitách Petržalky získa každý už registrovaný rezident v Petržalskom parkovacom systéme navýšené návštevnícke hodiny v plnej výške už do konca roka 2022. „To znamená, že v poslednom štvrťroku ich nebudeme pre už existujúcich rezidentov alikvotne znižovať,“ dodáva s tým, že alikvotnú čiastku získajú len nové registrácie. Požiadať o petržalské návštevnícke hodiny môže po bezplatnej registrácii na www.parkovanievpetrzalke.sk alebo v mobilnej aplikácii URBI Parkovanie každý dospelý obyvateľ s trvalým pobytom v Petržalke.

Samospráva dodáva, že naďalej pracuje na postupnom spúšťaní parkovacích zón v najproblematickejších lokalitách, či postupnom začleňovaní súkromných parkovísk do verejného parkovania.

Pridaj komentár