Dátum: 3. novembra 2020 Autor: SITA Komentáre: 0
Osoby, ktoré prišli vlakmi z Viedne do Bratislavy, sú monitorované

V reakcii na teroristické útoky vo Viedni začali policajti železničnej polície okamžite monitorovať všetky osoby, ktoré na územie SR prichádzali vlakom z Viedne do Bratislavy. Ako ďalej v tlačovej správe informovala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková, policajti boli zároveň vyslaní na strategické miesta, ktoré boli vyhodnotené na základe získaných informácií ako rizikové.

Osoby, ktoré prišli vlakmi z Viedne do Bratislavy, sú monitorované
Foto: SITA/Branislav Bibel

„Posilnený bol výkon služby a vykonávala sa cestná a železničná kontrola ako aj kontrola cyklotrás a vodnej dopravy v územnej pôsobnosti Bratislavského kraja (Kompa Záhorská Ves – Angern),“ uviedla hovorkyňa.

Polícia tiež v rámci kontrol preverila viaceré vozidlá a osoby. „Prepátrané boli i čerpacie stanice a odstavné parkovacie plochy, monitorovali sme okolie v blízkosti Synagógy. Neustále sme komunikovali so spoločnými kontaktnými pracoviskami v našej pôsobnosti. Na hraničných priechodoch s Rakúskou republikou prebiehali cestné a železničné kontroly,“ uviedla Martiniaková. Dodala, že Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (PZ) v Bratislave od začiatku prijatých opatrení komunikuje s Protiteroristickou centrálou Národnej kriminálnej agentúry, Krajským riaditeľstvom PZ v Trnave a s policajným pridelencom Veľvyslanectva SR vo Viedni.

Pondelková streľba vo Viedni si vyžiadala štyroch mŕtvych civilistov. Obeťami sú dvaja muži a dve ženy, informuje spravodajský portál ORF.at. Mŕtvy je aj podozrivý útočník, ktorý mal útočnú pušku a falošnú samovražednú vestu. Zastrelila ho polícia.

Po útoku tiež skončilo vo viedenských nemocniciach 17 zranených, vrátane jedného policajta. Najmenej šesť je zranených vážne.

Pridaj komentár