Dátum: 9. apríla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Od pondelka je v bratislavskom Volkswagene plánovaný opätovný nábeh výroby vo všetkých segmentoch

Výroba však bude opätovne prerušená s ohľadom na efektívne riadenie výrobného plánu a logistických procesov vo štvrtok 14. apríla.

Od pondelka 11. apríla je v bratislavskom Volkswagene plánovaný opätovný nábeh výroby vo všetkých segmentoch. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová. Produkcia fabriky stojí celý aktuálny pracovný týždeň. Obmedzenia však budú pokračovať.

„Výroba bude prerušená s ohľadom na efektívne riadenie výrobného plánu a logistických procesov vo štvrtok 14. apríla,“ potvrdila hovorkyňa s tým, že podnik prispôsobuje produkciu v závislosti od situácie v zásobovaní. Dôvodom je naďalej celosvetový nedostatok polovodičov v kombinácii s výpadkom dodávok niektorých dielov v súvislosti s dianím na Ukrajine.

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov. Nemecká automobilka u nás počas tridsiatich rokov investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila viac ako 6 miliónov vozidiel. Okrem áut vyrába na Slovensku prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Pridaj komentár