Dátum: 8. decembra 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
O dvoch bytových zlodejov menej!

Vďaka zodpovednému Bratislavčanovi z Dlhých dielov sa po upozornení o podozrivom pohybe v byte svojich susedov, podarilo zadržať dvoch páchateľov.

Obyvateľ mestskej časti Dlhé diely, spozoroval počas čakania na kuriéra 6.12.2021 krátko pred 12.00h podozrivý pohyb v susednom byte. Ihneď kontaktoval políciu na čísle 158 a jeho podozrenie nahlásil. Policajti sa do pár minút dostavili na miesto aby hodnovernosť tohto oznámenia preverili. Pri následnej kontrole spozorovali dvoch mužov, ktorí sa cez okno dali na útek z bytu. Oboch na mieste zadržali a obmedzili na osobnej slobode.

Zdroj: facebook.com/KRPZBA

Následne bolo zistené, že muži vypáčili plastové dvere z predzáhradky prízemného bytu a vošli do jeho vnútorných priestorov. Tam odcudzili celkovo 18 ks manžetových gombíkov zo žltého kovu, avšak nakoľko boli vyrušení z bytu chceli utiecť cez okno.

Ďalším vyšetrovaním bolo preukázané, že v ten istý, v čase krátko po 10.30h, mali muži tým istým spôsobom vojsť do iného bytu na ulici Hany Meličkovej. Z neho odcudzili finančnú hotovosť vo výške 500 ,-€.

Oboch mužov policajti eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Vyšetrovateľ okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z trestného činu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže, a obvinenie z trestného činu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže v štádiu pokusu 36-ročnému Nicolaiovi A. a 37-ročnému Vasilimu G. obom občanom Moldavskej republiky. Obaja muži boli po vykonaní potrebných úkonov umiestnení v cele policajného zaistenia. Zo strany policajného vyšetrovateľa bol spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie oboch mužov.V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obom mužom v zmysle trestného zákona za toto konanie trest odňatia slobody na jeden až päť.


Pridaj komentár