Dátum: 8. marca 2023 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Nové Mesto začalo s postupnou revitalizáciou Račianskeho mýta

Bratislavské Nové Mesto začalo s postupnou revitalizáciou Račianskeho mýta. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Veronika Bauch. „Račianske mýto je dlhé roky zanedbávaný priestor, kde sa všetko riešilo len provizórne,“ poznamenal starosta Nového Mesta Matúš Čupka s tým, že v prvej fáze projektu počítajú s multifunkčným ihriskom, stojanmi na bicykle, pitnou fontánou, hojdacími sieťami či fitness prvkami. S rekonštrukčnými prácami za viac ako 1,6 milióna eur začnú ešte pred letom.

Projekt Adaptácia parku na Račianskom mýte prostredníctvom vodozádržných opatrení realizujú vďaka podpore z Kohézneho fondu v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. „Ambíciou mestskej časti Bratislava – Nové Mesto je postupná revitalizácia celého územia Račianskeho mýta a to z externých zdrojov,“ poznamenala hovorkyňa.

Prvým krokom k revitalizácii a skvalitneniu celého priestoru je sanácia budovy bývalého bufetu Koliesko, s ktorou dnes začal EKO – podnik verejnoprospešných služieb. Ten je príspevkovou organizáciou zriadenou mestskou časťou. „Pri poslednej obhliadke budovy bol stav objektu vyhodnotený ako nevyhovujúci,“ priblížila hovorkyňa s tým, že sanáciu budovy ukončia vo štvrtok 9. marca. Budovu bufetu nahradí dočasne gastrokontajner, ktorý bude návštevníkom ponúkať občerstvenie.

Budova bufetu bola podľa starostu v katastrofálnom stave. „Hliníkové rozvody elektriny, zatekajúci a plesnivý strop, žiadna izolácia,“ vymenoval starosta a dodal, že služby, na ktoré sú obyvatelia roky zvyknutí, zostanú zachované, zatiaľ v dočasnom priestore. „V budúcnosti však dostane Račianske mýto služby, ktoré prináležia 21. storočiu,“ dodal starosta. O definitívnej podobe a funkciách nasledovníka bufetu Koliesko budú rozhodovať obyvatelia a návštevníci okolia v najbližších rokoch.

Pridaj komentár