Dátum: 12. marca 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Bratislavské bábkové divadlo získalo medzinárodné ocenenie

Bratislavské bábkové divadlo ide s rekonštrukciou do finále. Už čoskoro svoje brány otvorí opäť vo svojich pôvodných priestoroch na Dunajskej ulici 36.

Rekonštrukcia bábkového divadla bola nevyhnutná

Svoje brány pre malých aj veľkých divákov otvorilo prvýkrát 1. marca 1957 ešte pod názvom Štátne bábkové divadlo. Sídlilo na Dunajskej ulici v bývalom robotníckom dome, kde predtým sídlilo Divadlo mladých. Divadlo počas svojej existencie prešlo už jednou prestavbou na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. 1. septembra 2002 zmenilo názov na Bratislavské bábkové divadlo, pod ktorým funguje dodnes. V roku 2014 bola budova divadla pre havarijný stav zatvorená a bábkari fungovali v provizóriu. Momentálne divadlo funguje na Záhradníckej 95 v priestoroch Radošinského naivného divadla, no už čoskoro sa presunie do svojich pôvodných priestorov na Dunajskej ulici 36, kde je rekonštrukcia už vo finále.

Bábkové divadlo navrhnuté na Stavbu roka 2023

Rekonštrukcia bábkového divadla prebieha od roku 2021. Počas rekonštrukcie bola zmodernizovaná zvuková, projekčná a svetelná technika, pribudla zelená strecha, detská cukráreň, interaktívne prvky pre deti vo foyer, výstava histórie divadla a depozitár bábok s ukážkou ich fungovania. O tom, že ide o naozaj rozsiahlu rekonštrukciu svedčí aj fakt, že zrekonštruovaná budova na Dunajskej ulici bola organizátormi Stavby roka 2023 zaradená do 14. ročníka online ankety o Cenu verejnosti 2023. Zahlasovať za bábkové divadlo môžete aj vy do 18. marca 2024 TU.

Pridaj komentár