Dátum: 21. decembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 1
Nočný požiar v Petržalke zničil niekoľko bytov, 16 ľudí evakuovali

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

Nočný požiar v bratislavskej Petržalke zničil niekoľko bytov, 16 ľudí evakuovali. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v pondelok 20. decembra krátko pred 23:00 vyslali policajtov k požiaru bytu na Andrusovovej ulici. „Po ich príchode sa na mieste už nachádzali príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí vykonávali hasičské práce pri rozsiahlom požiari bytu na druhom poschodí osemposchodového obytného domu,“ uviedol hovorca.

Z domu postupne evakuovali 16 obyvateľov, ktorých na mieste ošetrili hasiči a záchranári, šesť z nich previezli k ošetreniu do nemocnice. Po uhasení sa na miesto dostavil zisťovateľ príčin požiarov, ktorý ako ohnisko označil byt na druhom poschodí. „Podľa doterajších informácií pravdepodobná príčina požiaru bola neodborná manipulácia s ohňom. Po uhasení boli vo priestoroch uvedeného bytu nájdené aj telá zhorených zvierat – psa a mačky,“ uviedol Szeiff.

Požiar poškodil viacero bytov aj fasádu domu, škodu vyčíslili približne na 150-tisíc eur. Požiar sa podarilo uhasiť krátko po 0:30, bytový dom po kontrole sprístupnili obyvateľom. Vyšetrovaním presných príčin a okolností udalosti sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.


1 people reacted on this

Pridaj komentár