Dátum: 14. marca 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 1
Nemocnica Kramáre má novú zastávku. Čo jej však chýba?

Zastávka Nemocnica Kramáre denne slúži množstvu cestujúcich. Nakoľko bola už v havarijnom stave, bola nevyhnutná jej rekonštrukcia. Od začiatku marca ju cestujúci môžu opäť využívať. Niečo jej však predsa len chýba.

Poslúži zastávka všetkým rovnako?

Prístrešok nad autobusovou zastávkou Nemocnica Kramáre bol už dlhodobo v zlom stave. Strecha bola hrdzavá, na nástupište odpadávali kusy betónu a nefungovalo ani osvetlenie. Zastávka bola teda ešte v auguste minulého roka uzavretá a cestujúci čakali na autobusy a trolejbusy na provizórnej zastávke o kúsok ďalej.

Rekonštrukcia za takmer 55 – tisíc EUR bola nakoniec po viac ako polroku ukončená a 1. marca tohto roku sa zastávka opäť sprístupnila pre cestujúcich. Vynovený je prístrešok a pribudli aj nové lavičky. Na novú zastávku sa však už stihla vzniesť vlna kritiky. Nakoľko ide o zastávku v blízkosti nemocnice, je tu pravdepodobný častejší výskyt ľudí s pohybovým obmedzením či iným hendikepom ale aj napríklad mamičiek s kočíkom. Pre týchto ľudí však nie je prispôsobený chodník, ktorý je pod prístreškom. Chýbajú tam prvky pre nevidiacich a celkovo je povrch chodníka v zlom stave. Magistrát mesta však tvrdí, že pripravuje komplexnejšiu opravu chodníka v súvislosti s rekonštrukciou trolejbusovej trate. Práce na oprave chodníka sú naplánované na budúci rok.

Nemocnica Kramáre má novú zastávku. Čo jej však chýba?

1 people reacted on this

Pridaj komentár