Dátum: 19. júla 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Nedočkavý kolobežkár skončil s otrasom mozgu!

Podľa doposiaľ zistených informácii k dopravnej nehode došlo dňa 18.07.2021 v čase o 12:00 h v blízkosti jedného z administratívno-bytových komplexov na Landererovej ulici v Bratislave, a to tak, že 25 – ročný kolobežkár cudzej štátnej príslušnosti náhle vstúpil do jazdnej dráhy osobného motorového vozidla zn. Škoda Octavia, ktoré vychádzalo z parkoviska.

Muž mal na kolobežke prechádzať cez priechod pre chodcov, pričom sa vopred nepresvedčil o bezpečnosti v cestnej premávke. Tak došlo k ich zrážke. Kolobežkár utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Obaja účastníci nehody boli na mieste podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom merania.

Prípadov na celom Slovensku pribúda a ľudia mnohokrát preceňujú svoje schopnosti. Kolobežka s motorčekom dokáže ísť pomerne rýchlo a obzvlášť, ak sa s ňou pustíte dole kopcom! Vo vysokej rýchlosti sa veľmi ľahko môže stať neovládateľnou a rovnako ako na bicykli, či motorke, hrozia v prípade pádu naozaj vážne zranenia!
Preto zbytočne neriskujte, nehľadajte rýchlostné limity tohto novodobého dopravného prostriedku a predvídajte čo sa môže stať! V opačnom prípade to môže mať vážne následky..

Pridaj komentár