Dátum: 19. marca 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Na víkendové očkovanie vo veľkokapacitnom centre je pripravených viac ako 4-tisíc vakcín

Očkovať sa bude vakcínou AstraZeneca podľa zoznamu dodaného Národným centrom zdravotníckych informácií.

Víkendové očkovanie

Na víkendové očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vo veľkokapacitnom očkovacom centre Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je pripravených viac ako 4-tisíc vakcín. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman. „Po minulotýždňovom spustení očkovania v konferenčných priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) pokračuje BSK v rovnakom režime. Očkovať budú v sobotu 20. marca a v nedeľu 21. marca od 8:00 do 18:00,“ uviedla hovorkyňa.

Na tento víkend má BSK k dispozícii 4 335 dávok vakcíny AstraZeneca, s ktorou sa aktuálne na Slovensku podľa aktualizovanej stratégie očkujú ľudia do 70 rokov. „Očkovať sa bude opäť podľa zoznamu dodaného Národným centrom zdravotníckych informácií (NCZI), kde sa záujemcovia musia prihlásiť,“ vysvetlila hovorkyňa a dodala, že požiadavku na očkovanie je možné zadávať cez portál korona.gov.sk. „V prípade uvoľnenia kapacít bude BSK oslovovať záujemcov o očkovanie zo záložných zoznamov, kde budú prioritne uprednostnení pacienti s ťažkým zdravotným postihnutím,“ uzavrela Forman.

„Prvý víkend v týchto priestoroch hodnotím veľmi pozitívne. To sa týka organizácie, priebehu, nasadenia zdravotníckeho i pomocného personálu, či odozvy od ľudí, ktorí sa prišli zaočkovať. Verím, že aj napriek zníženému objemu dodávok vakcín od Ministerstva zdravotníctva SR budeme môcť podstatnou mierou prispieť k zaočkovanosti obyvateľov Bratislavského kraja vrátane okresov Malacky, Senec a Pezinok,“ doplnil predseda BSJ Juraj Droba.

Anketa

[Total_Soft_Poll id=“7″]

Pridaj komentár