Dátum: 13. júla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Na opravovanom ľavom moste na diaľnici D2 zaviedli zmeny v doprave, rýchlosť ešte viac obmedzili

Národná diaľničná spoločnosť uviedla, že na úseku znížili maximálne povolenú rýchlosť na 40 kilometrov za hodinu, vodiči nerešpektovali pôvodnú rýchlosť 60 kilometrov za hodinu.

V rámci pokračujúcej komplexnej opravy ľavého diaľničného mosta na D2 v bratislavskom Lamači smerom na Záhorie nastali zmeny v doprave. Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) informovala, že v spolupráci s políciou a projektantom prijali opatrenia zvyšujúce komfort motoristov pri prejazde úsekom.

Na opravovanom ľavom moste na diaľnici D2 zaviedli zmeny v doprave, rýchlosť ešte viac obmedzili

„V miestach prejazdov stredným deliacim pásom sme zmiernili prejazdné polomery (sploštili sme esíčka) a smerovacie dosky na podstavcoch sme nahradili vodiacimi doskami. Zároveň sme znížili maximálne povolenú rýchlosť na 40 kilometrov za hodinu, keďže vodiči nerešpektovali pôvodnú rýchlosť 60 km/h a po úseku jazdili aj 80-kilometrovou rýchlosťou, čo významnou mierou znemožňovalo prejazd daným úsekom,“ uviedla na sociálnej sieti NDS.

Na opravovanom moste v denných hodinách z hornej časti diaľnice pokračujú búracie práce, ktoré pre vysokú intenzitu vytváraného hluku a umiestnenie mosta v intraviláne mestskej časti Lamač nie je možné vykonávať v noci. „V nočných hodinách realizujeme sanačné práce betónového povrchu zospodu mostného objektu. Tieto práce prebiehajú podľa aktuálnych výluk zo strany ŽSR,“ dodali diaľničiari. Súčasná etapa prác má trvať do 17. júla.

S obnovou ľavého mosta na diaľnici D2 po predchádzajúcom trvalom rozšírení vozovky za mostom začali 20. júna a plánujú ju dokončiť do 31. augusta. Počet jazdných pruhov počas opravy zostal zachovaný (dva pruhy v smere na výjazde z Bratislavy a dva pruhy v smere k tunelu Sitina). Predĺženie pripájajúceho pruhu z cesty II/505 na D2 v smere do centra má odstrániť kolízne body pri pripájaní vozidiel na diaľnicu.

Na opravovanom ľavom moste na diaľnici D2 zaviedli zmeny v doprave, rýchlosť ešte viac obmedzili

Komplexná oprava polstoročného a veľmi vyťaženého mosta na diaľnici D2 nad železničnou traťou v Lamači by mala stáť približne 1,4 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Táto suma zahŕňa práce uskutočnené už vlani v lete na pravej strane diaľničného mosta v smere zo Záhoria do Bratislavy aj aktuálne práce na ľavom moste vedúcom z hlavného mesta na Malacky. NDS ako investor zadala zákazku spoločnosti Strabag, s.r.o., na základe zmluvy účinnej od februára 2021.

Pridaj komentár