Dátum: 7. apríla 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Na Hviezdoslavovom námestí smetiarske auto zlisovalo neznámeho muža

Dnes v ranných hodinách sa stala na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave tragická udalosť. Krátko po 6:00 počas manipulácie pracovníkov likvidácie odpadu so smetnou nádobou bol usmrtený neznámy muž v zbernej časti smetiarskeho vozidla. Smetiarske auto muža zlisovalo. Muž sa mal nachádzať v smetnej nádobe, ktorá bola vysypaná a následne bol jej obsah zlisovaný vo vozidle. Polícia sa momentálne zaoberá okolnosťami tragickej udalosti, pričom zo strany príslušníka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave bude začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Foto: mestská polícia

Ako uviedla spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO), zamestnanci vykonávali štandardne odvoz zmesového komunálneho odpadu. Posádka až po presune kontajnerov k zberovému vozidlu a vysypaní obsahu zistila, že sa do lisovacej časti vozidla okrem odpadu dostala aj osoba. Aj napriek okamžitej reakcii zamestnancov OLO, ktorí zastavili lis a zavolali všetky potrebné záchranné zložky, muž utrpel zranenia, ktorým podľahol. „Táto smutná udalosť nás zasiahla a nesmierne nás mrzí. Za nás všetkých v OLO vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ uviedol predseda predstavenstva OLO Ivan Sokáč a doplnil, že najmä v chladných mesiacoch sa môže stať, že sa ľudia bez domova skrývajú v zberných nádobách. „Budeme hľadať cesty, ako takýmto mimoriadnym situáciám v budúcnosti predchádzať,“ dodal Sokáč.

Mestská polícia: Operátor Mestského kamerového systému vyslal dnes v ranných hodinách hliadku z veliteľstva v Starom Meste k asistencii záchranným zložkám na Hviezdoslavovom námestí. ⬇⬇⬇

🔵 Do vozidla OLO, na zber komunálneho odpadu, bol vysypaný kontajner, v ktorom sa nachádzala osoba.
🔵 Po vyprostení tela z vozidla bolo skonštatované lekárom, že má zranenia nezlučiteľné so životom.
🔵 Na základe fotografie tváre opoznala hliadka mestskej polície zosnulú osobu.
🔵 Vyšetrovaním tohto prípadu sa zaoberá Polícia SR – Bratislavský kraj, ktorá v prípade bude poskytovať ďalšie informácie.


Pridaj komentár