Dátum: 15. februára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Na Chalupkovej pribudne polyfunkčný súbor za približne 45 mil. eur

Predpokladaný začiatok výstavby je v druhom kvartáli roku 2024, ukončenie v treťom kvartáli roku 2026.

Na Chalupkovej ulici v Bratislave chcú postaviť polyfunkčný súbor za približne 45 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého spoločnosťou Inmati na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA . „Účelom zámeru Polyfunkčná stavba Chalupkova je výstavba polyfunkčného komplexu pozostávajúceho z objektov bytových domov s občianskou vybavenosťou,“ uvádza navrhovateľ. Predpokladaný začiatok výstavby je druhý kvartál roku 2024, ukončenie je plánované v treťom kvartáli roku 2026.

Na Chalupkovej pribudne polyfunkčný súbor za približne 45 mil. eur

Záujmové územie sa nachádza na východnom okraji mestskej časti Bratislava – Staré Mesto, situované je na severovýchodnej strane Chalupkovej ulice. „Umiestnenie navrhovaných objektov je na súkromných pozemkoch,“ uvádza navrhovateľ. Územie bolo v minulosti súčasťou starej priemyselnej zóny mesta zastavané staršími priemyselnými budovami, tieto objekty však už boli odstránené. V súčasnosti sa tu nachádza menší objekt s občianskou vybavenosťou a spevnená plocha. Na pozemku sa nachádza aj vzrastlá zeleň.

Na Chalupkovej pribudne polyfunkčný súbor za približne 45 mil. eur

Plánovaná výstavba má byť súčasťou novej mestskej štvrte. Funkčnou náplňou bude rezidenčné bývanie doplnené občianskou vybavenosťou situovanou v parteri budov. „Súčasťou predloženého zámeru je aj výstavba spevnených plôch, sadových úprav a napojenie na inžinierske siete,“ uzatvára navrhovateľ.

Pridaj komentár