Dátum: 21. septembra 2022 Autor: Michal Bartek Komentáre: 0
Muflón Ancijáš od Igora Derevenca v Galérii SPP

Začiatok školského roka a príchod jesene patrí v Galérii SPP dielam, ktoré vyplnili jej priestory bytosťami a zvieratami z rozprávok a zo sveta ilustrátora a grafika Igora Derevenca.

Na výstave, ktorá nesie názov Nočný zber 2022, návštevníci nájdu 25 najnovších malieb, 15 ilustrácií z detských kníh Branislava Jobusa – Muflón Ancijáš, Komisár Mrodge, Zázračné rozprávky a Láskavé rozprávky. Súčasťou výstavy sú aj štyri objekty vytvorené 3D tlačou a jeden objekt z drôtu.

Výstava Igora Derevenca Nočný zber 2022 potrvá v Galérii SPP do 30. septembra 2022.

„Výstava Nočný Zber 2022 je určená pre návštevníka, ktorý si chce trošku oddýchnuť od dnešných udalostí. Dúfam, že sa zabaví, pousmeje, možno zamyslí. Je jedno, či to bude dieťa alebo dospelý. Rozhodne by ma potešilo, keby návštevník odchádzal z výstavy s úsmevom,“ dodáva Igor Derevenec.

Vo výtvarných dielach Igora Derevenca dochádza k transformácii vecí na mysliace bytosti s bystrým úsudkom. So svojimi hrdinami a zloduchmi z ríše fauny a flóry vytvára nový farebný svet a príbehy, ktoré oslovia deti i dospelých. Pozývame všetkých, aby sa prišli pozrieť na svoje obľúbené ilustrácie z kníh, ale aj na jeho nové diela.

Výstava je prístupná verejnosti od 7. do 30. septembra 2022 v priestoroch Galérie SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Vstup je pre všetkých návštevníkov bezplatný.

Pridaj komentár