Dátum: 21. októbra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Mestskí poslanci schválili zmeny územného plánu hlavného mesta

V rámci zmien pribudlo do plánu aj trasovanie električkovej trate Pribinova – Košická

Bratislavskí mestskí poslanci na dnešnom zastupiteľstve schválili Územný plán hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, zmeny a doplnky 07. „Návrh bol spracovaný s cieľom aktualizovať celomestskú územnoplánovaciu dokumentáciu v oblasti rozvoja mestských častí, rozšírení možností na obstarávanie územných plánov jednotlivých konkrétnych zón, v oblasti regulácie reklamných stavieb, ako aj v oblasti dopravného vybavenia návrhom nového úseku električkovej trate Pribinova – Košická,“ uviedol magistrát.

Návrh nového územného plánu tiež navrhoval doplnenie novej kapitoly v oblasti adaptácie na zmenu klímy so základnými zásadami slúžiacimi na zachovanie prírodného charakteru a reguláciu stavebnej činnosti na území mesta tak, aby boli eliminované dopady klimatických zmien, ako aj doplnenie nových plôch pre nakladanie s odpadmi v súvislosti s novými právnymi predpismi.

Mestské zastupiteľstvo schválilo v rámci zmien a doplnkov aj novú reguláciu reklamných stavieb. „V Bratislave už nebude možné získať stavebné povolenie alebo ohlášku na reklamnú stavbu, ktorú v danej zóne územný plán po novom nepovoľuje,“ vysvetlila hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová. Reklamné stavby legálne umiestnené podľa doterajších pravidiel neodstránia hneď. „Výrazne sa však obmedzí osádzanie nových reklám a postupne sa bude znižovať počet tých, ktorým vypršia povolenia alebo vzťah k pozemku,“ doplnila.

Zastupiteľstvo schválilo tiež pripravovanú dohodu s reklamnou spoločnosťou, vďaka ktorej má z bratislavských ulíc zmiznúť ďalších 195 reklamných plôch. „Či už vďaka konštruktívnym dohodám, alebo podaniami na stavebné úrady a súdy sa nám len počas roku 2021 sa nám podarilo odstrániť 411 reklamných zariadení,“ uviedla Rajčanová. Schválený návrh územného plánu obsahuje štyri zóny regulácie, ktoré rešpektujú prirodzené členenie mesta.


Pridaj komentár