Dátum: 10. februára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0

Mestská polícia (MsP) v Bratislave počas minulého týždňa riešila viac ako dvetisíc udalostí. Ako informuje MsP na svojej webovej stránke, mestskí policajti zasahovali pri hromadnej bitke, chytili muža útočiaceho teleskopickým obuškom a opäť riešili aj prípady pitia alkoholu mladistvými.

„Z celkového počtu udalostí sa až 1 175 týkalo oblasti dopravy. Okrem priestupkov na úseku čistoty a poriadku na verejných priestranstvách sme v značnej miere riešili aj prípady nepovoleného pitia alkoholu na verejnosti, ako aj priestupky proti verejnému poriadku,“ uvádza MsP.

Počas minulého týždňa objavili mestskí policajti v teréne až 10 nelegálnych skládok odpadu a dva autovraky. „Spolu s nimi na príslušné úrady nahlasovali aj 10 prípadov poškodenia dopravného značenia,“ konštatuje MsP s tým, že často sa zaoberali aj prípadmi fajčenia na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD), ale aj neporiadkom v okolí kontajnerových stojísk. „Najviac porušení sme v minulom týždni zistili na Kalinčiakovej ulici, bolo ich celkom 44. V šiestich prípadoch sme spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a dvakrát so Slobodou zvierat,“ dodávajú.

Agresívneho a vulgárneho muža vyčíňajúceho na zastávke MHD na Miletičovej ulici spacifikovala v pondelok 31. januára popoludní hliadka Útvaru zásahovej jednotky a kynológie. „Muž svojím nepredvídateľným správaním ohrozoval nielen ľudí vo svojom okolí, ale aj sám seba,“ vysvetlila MsP s tým, že nakoľko mali podozrenie, že trpí psychickými problémami, privolali na miesto posádku rýchlej zdravotnej pomoci. „Za našej asistencie bol následne prevezený na odborné vyšetrenie do ružinovskej nemocnice,“ doplnili.

V sobotu 5. februára krátko po druhej hodine v noci hliadka MsP v lokalite Panskej ulice započula zvuky podobné výstrelom a následný krik. Policajti sa okamžite presunuli na Ventúrsku ulicu, odkiaľ počuli zvuky. Tam im neznámy muž tvrdil, že na neho a jeho známych plynovou pištoľou a teleskopickým obuškom útočili dvaja muži, ktorí utiekli smerom na Prepoštskú ulicu. „Jedného z nich sa nám podarilo zadržať na konci ulice. Druhého prenasledovali kolegovia z Policajného zboru SR,“ uviedla MsP. U podozrivého našli teleskopický obušok a z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu výtržníctva muža odovzdali hliadke Policajnému zboru.

Pridaj komentár