Dátum: 10. novembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Mestská polícia spúšťa preventívny program zameraný na žiakov a študentovMestská polícia spúšťa preventívny program zameraný na žiakov a študentov

Mestská polícia Bratislava (MsP) spúšťa preventívny program zameraný na študentov základných a stredných škôl. Ako informuje vedúci oddelenia komunikácie MsP Peter Borko, najväčšou úlohou MsP je pôsobiť preventívne. „Aj preto sme nielen v bratislavských uliciach, ale aj na základných a stredných školách alebo v centrách seniorov,“ konštatuje. Žiakom, študentom a seniorom ponúkajú prednášky na témy ako prevencia závislostí, šikana, či bezpečnosť na sociálnych sieťach.

MsP organizuje aj prednášky na tému podvodné praktiky, s ktorými sa stretávajú seniori a o tom, v akých situáciách je potrebné kontaktovať MsP. „Prednášky organizuje preventistka z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie, ktorá má niekoľkoročné skúsenosti z práce v jednotke s celomestským pôsobením,“ priblížil Borko s tým, že preventistka bola prítomná na zásahoch, ktoré sa týkali ľudí s drogovou závislosťou. Má tiež skúsenosti z pôsobenia na stanici na Obchodnej ulici a komunikácie s mladými ľuďmi pod vplyvom alkoholu, ale aj z každodennej práce na okresnom veliteľstve v Starom Meste.

Ako informuje Peter Borko, prednášky dokážu prispôsobiť špecifickým požiadavkám konkrétnych škôl. „Prednášky prispôsobujeme ich potrebám a snažíme sa v nich pracovať s aktuálnym spoločenským dianím a upravujeme ich aj podľa potreby zariadenia, v ktorom prednášame,“ vysvetlil Borko s tým, že téma, jazyk a aj spôsob prednášky odráža vek, vzdelanie a schopnosti poslucháčov. „Zároveň, ak nás požiadajú školy alebo senior centrá o spracovanie špecifickej témy, alebo jej podanie netradičným spôsobom, tak sa im snažíme vyjsť v ústrety,“ doplnil.

Počas prednášok sa venujú bezpečnosti pri ceste do školy, bezpečnosti na cestách, ale aj bezpečiu na sociálnych sieťach, prevenciu závislostí, práci mestskej polície, či prevencii voči podvodným praktikám na senioroch. „Pri viacerých prednáškach spájame svoje sily aj s preventistami z Policajného zboru. V prípade záujmu a v rámci kapacitných možností MsP organizujeme aj ukážky prác kynológov so psami,“ uzavrel.


Pridaj komentár