Dátum: 1. júla 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Mesto začína s úpravami pri školách na Vazovovej a Mudroňovej

Bratislava začína so začiatkom letných prázdnin s úpravami pri školách na Vazovovej a Mudroňovej v rámci projektu Mesto pre deti. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti. Zmeny predstavili spolu s Metropolitným inštitútom Bratislavy koncom apríla a odzrkadľujú skúsenosti a spätnú väzbu od obyvateľov a rodičov na dočasné riešenia v okolí oboch škôl.

Práce budú realizovať vo viacerých etapách až do začiatku septembra, ich rozsah si bude vyžadovať určité dopravné obmedzenia. Počas prvej polovice júla budú realizovať prvú etapu úprav na Mudroňovej, v rámci ktorej bude ulica zúžená a doprava bude riadená zodpovednou osobou alebo svetelnou signalizáciou. Zastávka Červený kríž bude dočasne presunutá za križovatku z ulice Slávičie údolie.

V druhej etape pre práce na konci Myjavskej nebude možný výjazd z ulice. „Ako náhradná trasa budú ulice Myjavská a Broskyňová dočasne obojsmerné v úseku od križovatky týchto ulíc smerom na Mudroňovu,“ priblížil magistrát. V rámci úpravy priestoru na križovatke Vazovova-Mýtna budú počas júla a augusta priebežne opravovať chodníky a pešie trasy. „Všetky obmedzenia budú vyznačené aj priamo na mieste,“ dodáva mesto.

Premeny priestorov pri oboch školách by mali byť ukončené do začiatku nového školského roka. O všetkých obmedzeniach budú vopred informovať.

Pridaj komentár