Dátum: 25. augusta 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Mesto hľadá dobrovoľníkov, ktorí sa zapoja do sčítania ľudí bez domova

Bratislava hľadá dobrovoľníkov, ktorí sa zapoja do sčítania ľudí bez domova. Na jeseň budú v spolupráci s Inštitútom pre výskum práce a rodiny, mimovládnymi organizáciami a mestskými časťami sčítavať historicky druhýkrát ľudí bez domova.

„Hlavnou úlohou dobrovoľníkov bude vypĺňať s ľuďmi bez domova na vopred určených miestach krátke dotazníky v dvoj až trojčlenných tímoch,“ uvádza mesto s tým, že sčítanie budú realizovať v nocľahárňach, pobytových zariadeniach, ale aj priamo v teréne.

Záujemcovia môžu vyplniť formulár na webovej stránke www.ludiabezdomovasarataju.sk a mesto ich následne kontaktuje a dohodne sa s nimi na ďalšom postupe. Dobrovoľníci sa začiatkom októbra zúčastnia školenia, kde získajú bližšie informácie o sčítaní. „V pondelok 16. októbra nás čaká tzv. hlavný sčítací večer, ktorý bude sústredený predovšetkým na sčítanie ľudí prespávajúcich na ulici a v nocľahárňach,“ priblížilo mesto s tým, že práve počas neho budú potrebovať pomoc dobrovoľníkov.

Cieľom sčítania je zistiť, koľko ľudí žije v Bratislave bez strechy nad hlavou alebo nemá svoje bezpečné a stabilné miesto na bývanie, získať podrobnejšie informácie o príčinách straty bývania, ale aj bližšie spoznať každodenné problémy a potreby ľudí žijúcich v bytovej núdzi. „Nezameriavame sa teda iba na ľudí bez domova, ktorých si bežne všímame vonku na ulici – predstavujú len špičku ľadovca. Upriamujeme pozornosť aj na tých, o ktorých netušíme, že nemajú bývanie, lebo to na prvý pohľad nevidíme,“ dodáva mesto.

Pridaj komentár