Dátum: 18. marca 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Magistrát pripravuje regulované parkovanie v zóne Starý Ružinov - západ a 500 bytov

Značenie plánujú spoločne s mestskou časťou zrealizovať počas apríla a reguláciu spustiť začiatkom mája.

Bratislava pripravuje ďalšiu zónu regulovaného parkovania v lokalite Starý Ružinov – západ a 500 bytov. Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti. „Po Starom Ružinove – východ, kde sa regulácia parkovania PAAS spúšťa 23. marca, pripravujeme spolu s mestskou časťou spustenie ďalšej časti zóny Ružinov – Nivy, konkrétne Starý Ružinov – západ a 500 bytov,“ uvádza mesto s tým, že aktuálne odborní projektanti spracovali projekt organizácie dopravy, ktorý navrhuje, kde a ako budú v tejto lokalite vyznačené parkovacie miesta.

Magistrát pripravuje regulované parkovanie v zóne Starý Ružinov - západ a 500 bytov
zdroj: PAAS

V oblasti 500 bytov, kde už je nejaký čas zavedená pilotná regulácia parkovania, sa zmenia hlavne zvislé dopravné značky. „Samotné vyznačenie parkovacích miest ostane z veľkej časti rovnaké, ako to bolo doteraz,“ vysvetľuje mesto. Oblasť Starý Ružinov – západ prejde zásadnejšou zmenou značenia, v rámci prípravy regulácie tu budú spoločne s mestskou časťou vyznačovať nové parkovacie miesta a pásy, čiary pre krátkodobé zastavenie a ďalšie vodorovné aj zvislé dopravné značenie.

Projekt organizácie dopravy navrhol autorizovaný dopravný projektant. „Záleží nám však na tom, aby sme získali aj spätnú väzbu od obyvateľov, ktorých sa zmeny dotknú. Návrh projektu je na www.paas.sk/ruzinov/ a pripomienky môžu občania poslať na adresu parkovanie@bratislava.sk do 24. marca,“ konštatuje samospráva. Značenie plánujú spoločne s mestskou časťou zrealizovať počas apríla a reguláciu spustiť začiatkom mája.

Do leta príde k rozšíreniu zóny na celú oblasť Nív – od Starého Mesta až po Bajkalskú ulicu. „Obyvatelia 500 bytov a Starého Ružinova – západ tak budú zároveň rezidentmi celej zóny Nivy a rezidentská parkovacia karta PAAS bude platiť v celej zóne,“ uzavrelo mesto.Pridaj komentár