Dátum: 14. februára 2024 Autor: SITA Komentáre: 1
Magistrát pripravuje ďalšiu parkovaciu zónu PAAS v Petržalke

Bratislava pripravuje ďalšiu regulovanú parkovaciu zónu PAAS v Petržalke. Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, pôjde o lokalitu Háje II. a III, ktorú ohraničujú ulice Starohájska, Bosákova, Dolnozemská cesta a Jantárová cesta. Online stretnutie k vyznačovaniu novej zóny sa uskutoční v pondelok 19. februára o 17:00 prostredníctvom aplikácie Teams.

Pred spustením regulácie v zóne je podľa mesta potrebné vyznačiť parkovacie miesta. „Značenie jasne vymedzí miesta, na ktorých je v rámci zóny možné legálne parkovať,“ vysvetľuje magistrát. Návrh projektu organizácie dopravy a vyznačovania parkovacích miest v lokalite Háje je zverejnený na linku www.paas.sk/petrzalka. Na online stretnutí predstavia návrh projektu zástupcovia mesta a mestskej časti a bude priestor aj na otázky a pripomienky verejnosti. Na rovnakej webovej adrese bude k dispozícii aj záznam zo stretnutia.Mesto pripomína, že projekt navrhol autorizovaný dopravný projektant, avšak dôležitá je aj spätná väzba od obyvateľov lokality. Pripomienky k návrhu dopravného značenia je možné posielať na adresu pripomienky@paas.sk do 3. marca. V Petržalke sú v rámci systému PAAS zatiaľ zaregulované tri lokality s označením PE 1. Ide o lokality Dvory IV, Dvory V a VI a Šustekova.

1 people reacted on this

  1. Dobrý deň, dobre poznám situáciu v parkovaní v predmetnej zóne (Háje II a III). Stovky áut parkujú na nevyznačených miestach (mimo modré čiary), nakoľko nemajú inú možnosť. Preto nechápem, ako jediným administratívnym opatrením a zrušením možnosti parkovania na nevyznačených miestach chcete vyriešiť problém s nedostatkom parkovacích miest bez vymedzenia náhradného parkovania pre tieto autá. Stačí sa prísť pozrieť. Naviac, problém s parkovaním je len v noci, nikomu v tomto čase autá nezavadzajú a neprekážajú. Predmetné územie patrí k najstarším v Petržalke, za tie dlhé 10ročia sa situácia stabilizovala, nové riešenie prinesie chaos, negatívne reakcie a len pokutovanie bezbranných majiteľov automobilov bez možnosti večerného a nočného parkovania.

Pridaj komentár