Dátum: 10. januára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Magistrát dnes spúšťa reguláciu parkovania v prvých troch zónach

Na úhradu parkovného budú slúžiť primárne mobilné aplikácie, ale aj parkomaty a asistenti.

Bratislava dnes spúšťa reguláciu parkovania PAAS v prvých troch zónach – Dvory 4, Tehelné pole a Krasňany. Obyvatelia, ktorí parkujú v týchto troch zónach, môžu požiadať o vydanie parkovacej karty online. Ročný poplatok za parkovanie pre rezidenta je 39 eur na jedno vozidlo. „Návštevníci týchto zón budú môcť v zóne zaparkovať v spoplatnenom čase len po zaplatení hodinovej sadzby za parkovanie alebo využiť na parkovanie bonusovú či návštevnícku parkovaciu kartu,“ informuje magistrát na sociálnej sieti.

Na úhradu hodinového parkovného a na využitie bonusovej a návštevníckej parkovacej karty budú v PAAS slúžiť primárne viaceré mobilné aplikácie. „Na úhradu parkovného tiež bude možné využiť parkomaty alebo takzvaných asistentov parkovania, ktorí budú prvé týždne informovať v zónach o nových pravidlách, pomôžu s inštaláciou mobilnej aplikácie a zároveň budú mať funkciou mobilného parkomatu, kde bude možné uhradiť parkovné v hotovosti i kartou,“ vysvetľuje mesto. Registrovať a kúpiť si parkovacie karty je možné cez stránku www.paas.sk, ktorá obyvateľov presmeruje na informačný systém ParkDots, kde sa zaregistrujú a zakúpia si rezidentskú parkovaciu kartu alebo iné parkovacie karty – bonusovú, návštevnícku, prípadne abonentskú.V zóne Dvory 4 v Petržalke môžu oddnes parkovať na vyznačených miestach len obyvatelia s rezidentskou kartou PAAS. „Aj keď je mestská časť Petržalka zatiaľ navrhnutá ako jedna zóna a rezidentskú parkovaciu kartu PAAS si môžu kúpiť všetci rezidenti Petržalky, táto možnosť sa oplatí len tým, ktorí bývajú alebo často parkujú v lokalite Dvory 4,“ konštatuje magistrát. Vo zvyšných častiach Petržalky môžu obyvatelia parkovať zadarmo na modrých parkoviskách na základe rezidentskej karty mestskej časti.

V zóne Tehelné pole v mestskej časti Nové Mesto môžu oddnes na vyznačených miestach parkovať len obyvatelia s rezidentskou kartou PAAS. „Keďže väčšina Nového Mesta je zatiaľ schválená ako jedna zóna, rezidentskú kartu si môžu kúpiť aj ďalší rezidenti z Nového Mesta. Táto možnosť sa však oplatí len tým, ktorí bývajú alebo často parkujú na Tehelnom poli,“ doplnil magistrát. V zóne Krasňany v mestskej časti Rača môžu oddnes rovnako parkovať len obyvatelia na základe rezidentskej parkovacej karty PAAS. Ostatní rezidenti môžu v zóne využiť bonusovú kartu na dve hodiny denne so zľavou 100 percent z parkovacieho lístka, pre ďalších návštevníkov bude parkovanie spoplatnené hodinovou sadzbou počas pracovných dní v čase od 12:00 do 06:00 nasledujúceho dňa.

Pridaj komentár