Dátum: 8. februára 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Kým prídu Stouni je sociologická sonda do duše človeka

Intelektuáli, svätuškári i jedinci túžiaci po pozornosti. Hudba je však len jedna. Krásna, napĺňajúca naše vnútro bez ohľadu na jej pôvod. Slovenské národné divadlo pripravilo inscenáciu Kým prídu Stouni.

Pred koncertom Rolling Stones sa schádzajú rôzni ľudia – členovia ochranky, nosiči, bufetári, promotéri, zdravotníci a fanúšikovia. Noví, ale aj tí, čo s hudbou Rolling Stones prežili život a tváre už majú rozryté vráskami. Tí všetci rozprávajú, čo pre nich Rolling Stones a rokenrol ako taký znamená. Niekedy si rozumejú, inokedy si skáču do vlasov. Hra je pútavá práve tým, ako tím okolo kapely žije vlastný život. Ako keď prúdi vesmírna energia a všetci sme jedno.

Kým prídu Stouni
zdroj: snd

„Koncert Rolling Stones je niečo, pre čo sa oplatí zomrieť,“ týmito slovami hlavná postava Robo Roth jednoznačne vyjadruje svoj postoj ku kapele. Aj on bol inšpiráciou, aby inscenácia vznikla, vysvetľuje dramaturg Daniel Majling: „O Rolling Stones viem možno viac ako oni o sebe, ale určite menej ako Robo Roth. Je to najemblematickejšia kapela, ponúka pohľad na seba ako celok, ako sa jej členovia vyrovnali s manželstvami, so starnutím i zomieraním kolegov. Ponúkajú fanúšikom komplexný obraz o sebe.“ Hra má krásnu iróniu a nadhľad, diváka vtiahne a nechá ho spoznávať seba cez protagonistov najznámejšej rock ’n’ rollovej kapely. Tá oslavuje už šesťdesiat rokov existencie.

Kým prídu Stouni
zdroj: snd

Silné obsadenie v podaní Milky Vášáryovej, Roba Rotha, Kamily Magálovej, Emila Horvátha, Táne Pauhofovej, Alexandra Bártu, Jany Oľhovej, Ondreja Kovaľa, Daniela Fischera a nečakane aj zvukára Mariána Džubáka, je záruka hereckej kvality, ktorú Činohra SND ponúka. Premiéra je 31. januára.DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

V zmysle aktuálnych protipandemických opatrení sa môžu na návšteve divadelného predstavenia v SND zúčastniť len osoby KOMPLETNE ZAOČKOVANÉ a tie, ktoré ochorenie covid PREKONALI pred nie viac ako 180 dňami.
Deti staršie ako 12 rokov a 2 mesiace musia byť v režime OP zaočkované alebo rovnako ako dospelí preukázať, že ochorenie covid PREKONALI pred nie viac ako 180 dňami.

Pridaj komentár