Dátum: 4. júna 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Kontajnery na drobný elektroodpad sa po útokoch vandalov opäť vracajú do hlavného mesta

Len niekoľko týždňov po ich rozmiestnení koncom roka 2020 museli všetky zberné nádoby z dôvodu pretrvávajúceho vandalizmu odstrániť.

Červeno-biele kontajnery na drobný elektroodpad sa po útokoch vandalov opäť vracajú do Bratislavy. Spoločnosť Asekol SK umiestnila koncom roka 2020 v bratislavskej Petržalke 15 inteligentných kontajnerov na veľmi malý elektroodpad z domácností. Ako informuje spoločnosť v tlačovej správe, len niekoľko týždňov po ich rozmiestnení musela všetky zberné nádoby z dôvodu pretrvávajúceho vandalizmu odstrániť. Problémy s vandalizmom sa podľa nej následne prejavili aj v ostatných mestských častiach Bratislavy.

Spoločnosť sa s podobnými problémami nestretla od začiatku fungovania projektu v roku 2016. Za ten čas pritom umiestnili takmer 300 kontajnerov. „Samozrejme, z času na čas sa objavilo pár poškodených kontajnerov. Škody však neboli také výrazné ako v Bratislave a za taký krátky čas hneď na viacerých kontajneroch,“ priblížil konateľ Asekol SK Ronald Blaho.

Situáciu sa napokon podarilo vyriešiť a kontajnery sa vrátia do ulíc Bratislavy. „Vytvorili sme nový typ zbernej nádoby, ktorá by mala uľahčiť a zefektívniť riešenie problémov pri prípadných útokoch,“ vysvetlil Blaho. Nádoby budú aj naďalej obsahovať senzory na snímanie naplnenosti, vďaka čomu je ich obsluha efektívnejšia. Červeno-biele kontajnery budú umiestňovať spolu s kontajnermi na textil a knihy. „V spolupráci s OZ Ekocharita Slovensko vzniknú v Bratislave eko ostrovčeky, ktoré obyvateľom uľahčia odovzdávanie problematických druhov odpadov, ktoré často končia v zmesovom komunálnom odpade, kde sa môžu stať hrozbou pre životné prostredie,“ uzatvára spoločnosť.

Pridaj komentár