Site icon Časopis Metropola

Kontajnery na drobný elektroodpad sa po útokoch vandalov opäť vracajú do hlavného mesta

Kontajnery na drobný elektroodpad sa po útokoch vandalov opäť vracajú do hlavného mesta

Len niekoľko týždňov po ich rozmiestnení koncom roka 2020 museli všetky zberné nádoby z dôvodu pretrvávajúceho vandalizmu odstrániť.

Červeno-biele kontajnery na drobný elektroodpad sa po útokoch vandalov opäť vracajú do Bratislavy. Spoločnosť Asekol SK umiestnila koncom roka 2020 v bratislavskej Petržalke 15 inteligentných kontajnerov na veľmi malý elektroodpad z domácností. Ako informuje spoločnosť v tlačovej správe, len niekoľko týždňov po ich rozmiestnení musela všetky zberné nádoby z dôvodu pretrvávajúceho vandalizmu odstrániť. Problémy s vandalizmom sa podľa nej následne prejavili aj v ostatných mestských častiach Bratislavy.

Spoločnosť sa s podobnými problémami nestretla od začiatku fungovania projektu v roku 2016. Za ten čas pritom umiestnili takmer 300 kontajnerov. „Samozrejme, z času na čas sa objavilo pár poškodených kontajnerov. Škody však neboli také výrazné ako v Bratislave a za taký krátky čas hneď na viacerých kontajneroch,“ priblížil konateľ Asekol SK Ronald Blaho.

Situáciu sa napokon podarilo vyriešiť a kontajnery sa vrátia do ulíc Bratislavy. „Vytvorili sme nový typ zbernej nádoby, ktorá by mala uľahčiť a zefektívniť riešenie problémov pri prípadných útokoch,“ vysvetlil Blaho. Nádoby budú aj naďalej obsahovať senzory na snímanie naplnenosti, vďaka čomu je ich obsluha efektívnejšia. Červeno-biele kontajnery budú umiestňovať spolu s kontajnermi na textil a knihy. „V spolupráci s OZ Ekocharita Slovensko vzniknú v Bratislave eko ostrovčeky, ktoré obyvateľom uľahčia odovzdávanie problematických druhov odpadov, ktoré často končia v zmesovom komunálnom odpade, kde sa môžu stať hrozbou pre životné prostredie,“ uzatvára spoločnosť.

Exit mobile version