Dátum: 23. apríla 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Kochova záhrada opäť prístupná verejnosti

Bratislava po čiastočnej revitalizácii dočasne sprístupnila historickú Kochovu záhradu v Starom Meste pre verejnosť. Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, odvtedy čo získali túto národnú kultúrnu pamiatku do vlastníctva, postupne pracujú na jej obnove. „Roky neprístupný a neudržiavaný areál sme vyčistili, doplnili o mobiliár v podobe bratislavských lavičiek, vykonali bezpečnostné orezy starých stromov a pridali sme bezpečnostnú kameru napojenú na mestskú políciu,“ vymenovalo mesto.

Kochova záhrada

Kochovu záhradu čaká komplexná obnova, avšak ešte predtým vykonali niektoré práce, aby ju mohli počas tohtoročnej sezóny dočasne opäť sprístupniť. „Zrekonštruovali sme schodiská a oporné múry pri bazéne, ktoré boli spadnuté alebo rozpadnuté, zrevitalizovali sme podstavce sôch, vyčistili chodníčky a odviezli časť stavebného materiálu a vyzbieraný odpad,“ priblížil magistrát. S prácami v rámci komplexnej obnovy, ktorú konzultujú s krajským pamiatkovým úradom, budú pokračovať na jeseň, keď budú musieť záhradu opäť zatvoriť.

Dovtedy je záhrada pre verejnosť prístupná od pondelka do piatku v čase od 14:00 do 20:00 a počas víkendov od 11:00 do 20:00. Kochova záhrada vznikla v rozmedzí rokov 1932 – 1935 a bola súčasťou súkromného chirurgicko-ortopedického zariadenia, ktoré založil lekár Karol Koch. V minulosti slúžila len pacientom, dnes ju opäť dočasne sprístupňujú pre všetkých.


Pridaj komentár