Dátum: 23. mája 2022 Autor: Metropola Komentáre: 0
Karloveský majáles sa tento týždeň uskutoční po dvojročnej prestávke

Hlavný program bude v sobotu 28. mája, od stredy sa uskutočnia sprievodné podujatia.

Podujatie Karloveský majáles sa uskutoční tento týždeň v bratislavskej Karlovej Vsi po dvojročnej pandemickej prestávke. Ako informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes, hlavný program bude v sobotu 28. mája a od stredy 25. mája sa uskutočnia sprievodné podujatia. Súčasťou programu budú hudobné vystúpenia, kolotoče, zóna so stánkami s jedlom, folklórne a šermiarske vystúpenia či člnkovanie pre rodiny s deťmi. Majáles sa uskutoční na tradičnom mieste – v Parku SNP v Líščom údolí.

Karloveský majáles prinesie aj mnohé sprievodné podujatia. „Pre návštevníkov budú pripravené kolotoče a street food zóna, miestne komunity a remeslá predstaví Komunitná ulička,“ ozrejmil Heldes. Ako dodal, obyvatelia sa môžu stretnúť so zástupcami Karlovej Vsi a deti sa budú môcť previezť na vozidlách karloveských verejnoprospešných služieb. „Tohtoročný majáles prinesie sprievodné podujatia už aj počas tohto týždňa. Príkladom bude vernisáž Oslava života v parčíku pri Karloveskom centre kultúry,“ dodal. Karloveská knižnica sa do podujatia zapojí detským divadelným predstavením pri hríbikovej fontáne v piatok 27. mája.

Súčasťou majálesu bude tiež Špacírka v Karloveskej zátoke v sobotu o 10:00 s miestnym historikom Matúšom Šrámkom. „V čase 10:00 do 16:00 sa uskutočnia člnkovanie s Klubom vodných športov Karlova Ves a športové workshopy so Škola Breaku a Asia Budo Centrum,“ poznamenal Heldes. Súčasťou podujatia bude aj 1. ročník turnaja v hokejbale Karlovka Cup v spolupráci s občianskym združením ProHockeyball. Začiatok turnaja je naplánovaný na 8:00 na novom hokejbalovom ihrisku, ktoré vybudovala Karlova Ves vlani na jeseň v areáli ZŠ Alexandra Dubčeka.

Pridaj komentár