Dátum: 24. mája 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Karlova Ves v sobotu otvorí prvé kultúrne podujatie po pandémii

Ak bude situácia priaznivá, čaká obyvateľov kultúrny program na Dlhých dieloch.

Bratislavská Karlova Ves otvorí v sobotu prvé väčšie kultúrne podujatie po odznení druhej vlny pandémie. „Májové jednohubky, ktoré v tomto roku nahradia pôvodný Karloveský majáles, odštartujú v sobotu 29. mája. Sústredia sa na karloveské komunity, ich podporu a prezentáciu,“ informoval v tlačovej správe hovorca mestskej časti Branislav Heldes. „Hľadáme nové možnosti a nové typy podujatí, aby sme naplnili očakávania návštevníkov, dodržali aktuálne platné opatrenia a podporili umeleckú scénu,“ dodala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Májové jednohubky

Ak bude situácia priaznivá, obyvateľov čaká kultúrny program na Dlhých dieloch na takzvanom školskom námestí, aj na Námestí sv. Františka. „Hlavný program bude rozdelený na dve miesta. „Pred Základnou školou Alexandra Dubčeka si deti pozrú hranú rozprávku, vystúpi orchester a program obohatí bubnová, ohňová aj svetelná šou,“ uviedol hovorca. Druhá časť programu bude na Námestí sv. Františka. „O sprievodný program sa postará v Novej lodenici občianske združenie CirKus-Kus. Rodiny s deťmi budú môcť zažiť člnkovanie po Karloveskom ramene Dunaja so skúsenými vodákmi z Klubu vodných športov Karlova Ves,“ doplnil Heldes.

Karloveské centrum kultúry pripravilo tiež kurz kaligrafie, Karloveská knižnica organizuje burzu kníh a výmenu rastlín. „Fanúšikovia histórie sa budú môcť zúčastniť vlastivednej Špacírky z Koldorfu do Karlovej Vsi,“ skonštatoval hovorca. Karlovej Vsi pomôže s organizáciou podujatia aj Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

Pridaj komentár