Dátum: 18. marca 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Karlova Ves ponúka seniorom pomoc pri registrácii na očkovanie proti COVID-19

Mestská časť spustila telefónnu linku, na ktorú sa môžu obrátiť dôchodcovia so žiadosťou o pomoc.

Bratislavská Karlova Ves ponúka seniorom pomoc pri registrácii na očkovanie proti COVID-19. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heledes. „Najstarší Karlovešťania, ktorí nemajú doma počítač alebo nevedia pracovať s technológiami, môžu svoj záujem o očkovanie nahlásiť miestnemu úradu,“ uviedol hovorca a dodal, že mestská časť spustila telefónnu linku, na ktorej pracovník úradu prijme telefonát dôchodcu a po prejavení záujmu o očkovanie jeho údaje zadá do štátom spustenej čakárne na očkovanie.

„Čoraz častejšie sa nám ozývajú naši starší obyvatelia, ktorí nás prosia o pomoc. Nevedia sa dovolať na štátnu telefónnu linku, ktorá je určená na registráciu očkovania,“ uviedla starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová s tým, že mnohí z nich nemajú doma počítač ani notebook. „Radi im pomôžeme s registráciou do čakárne na očkovanie. Po ochranných respirátoroch a vitamíne D3 to vnímame ako našu službu v snahe čo najskôr potlačiť pandémiu a vrátiť sa k normálnemu životu,“ doplnila starostka.

Karloveskí seniori, ktorých je viac ako šesťtisíc, sa môžu so žiadosťou o registráciu obrátiť v pracovných dňoch na linku miestneho úradu: 0940 634 198.

Pridaj komentár